سخنرانی روحانی، پیشتاز شد

ايسنا,رييس‌جمهور,حسن روحاني,ايسنا

در هفته‌ای که گذشت، حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان یکی از مهمترین سخنرانی‌های خود طی هفته‌های گذشته را انجام داد تا پربازدیدترین خبر ایسنا در روزهای اخیر، از حوزه سیاست باشد.

در زیر، پنج خبر پربازدید ایسنا در هفت روز گذشته را مرور می‌کنیم.

5- انتشار خبر و عکسی مربوط به ورود یک دستگاه خودروی بی‌ام‌و i8 در گمرک ایران، بازتاب زیادی پیدا کرد. این مدل خودروی آلمانی که برخی از آن به عنوان پیشرفته‌ترین خودروی جهان (یا لااقل پیشرفته‌ترین خودروی هیبریدی جهان) یاد می‌کنند، طراحی منحصربفردی دارد و از نظر امکانات و کیفیت نیز گوی سبقت را از بسیاری از رقبای خود ربوده است. همزمان با انتشار تصاویری از این خودرو در ایران، قیمت آن در رسانه‌ها سه میلیارد تومان تخمین زده شد؛ عددی که قطعاً دقیق نیست و برای فهمیدن میزان صحیح آن باید تا زمان ترخیص از گمرک و فروش در بازار، صبر کرد. سرویس اقتصادی ایسنا در گزارشی در روز یکشنبه تلاش کرد به این پرسش، پاسخ دهد که «BMW سه میلیاردی چگونه وارد ایران شد؟» این گزارش، پنجمین خبر ایسنا در روزهای اخیر لقب گرفت.

4- وزیر اطلاعات در روزهای گذشته خبر مهمی را اعلام کرد. او گفت که با هوشیاری وزارت اطلاعات، هسته‌های داعش در ایران یکی پس از دیگری شناسایی و منهدم شدند. این خبر، عملاً حضور هسته‌هایی از داعش در ایران را تأیید می‌کند؛ هرچند این اطمینان را هم می‌دهد که نیروهای اطلاعاتی و امنیتی کشورمان بر اوضاع کنترل کافی را دارند. بازتاب‌های این خبر در روزهای اخیر زیاد بود و مقامات زیادی اعم از کشوری و لشکری با اشاره به آن، اطمینان دادند که ایران، لقمه‌ای بزرگتر از دهان یک گروه تروریستی نظیر داعش است!

به هر حال، اعلام این خبر از سوی سیدمحمود علوی و انتشار آن در رسانه‌های مختلف اعم از ایسنا، یکی از پربازدیدترین اخبار هفته را پدید آورد.

3- لیگ چهاردهم فوتبال، جام خلیج فارس، تمام شد اما خبرهای داغ سرخابی‌های پایتخت تمامی ندارد. روز دهم خردادماه سرویس ورزشی ایسنا گزارشی منتشر کرد از برخی گمانه‌زنی‌ها درباره رفتن نژادفلاح - قائم مقام پرسپولیس - از این باشگاه. در مقدمه این گزارش آمده بود: «برخی گمانه‌زنی‌ها از جدایی محمدحسین نژادفلاح از پرسپولیس و تغییرات عمده در هیات مدیره این باشگاه حکایت دارد؛ موضوعی که با توجه به بی‌نتیجه بودن مزایده چهارم، دور از ذهن نیست». این گزارش، سومین مطلب پربازدید ایسنا در هفت روز گذشته بود.

2- علی دایی و محمد مایلی‌کهن دست از خبرساز شدن برنمی‌دارند! البته این‌بار نه جنگ لفظی در کار است، نه کری‌خوانی و نه شکایت و دادگاه و زندان. هفته گذشته مایلی‌کهن به دلیل ناراحتی قلبی در مرکز قلب تهران بستری شد. علی دایی هم تصمیم گرفت با وجود اختلافاتش با مایلی‌کهن - که با زندانی شدن چند روزه او (مایلی‌کهن) در سال گذشته به اوج خود رسیده بود - به عیادتش برود و عملاً آشتی‌کنانی در بیمارستان به راه بیندازند. خبر این اقدام شایسته علی دایی، نه تنها یکی از پربازدیدترین اخبار ورزشی کشور در هفته گذشته بود، بلکه به دومین خبر پربازدید ایسنا در این روزها تبدیل شد.

1- «چه کسی حق دارد بی‌ادبانه راجع به سردار دیپلماسی سخن بگوید؟» طرح این پرسش از سوی رئیس‌جمهور کافی بود تا پربازدیدترین خبر ایسنا در هفته گذشته رقم بخورد. حسن روحانی در سخنرانی خود در همایش فرمانداران سراسر کشور، به موضوعات مهمی اشاره کرد و در بخشی از صحبت‌هایش به حمایت قاطعانه از تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای پرداخت و از برخی کم‌لطفی‌ها در حق آنها گلایه و البته انتقاد جدی کرد.

روحانی در بخشی از صحبت‌هایش گفت: «چه کسی حق دارد با لحن بی‌ادبانه نسبت به سردار جبهه دیپلماسی کشور حرف بزند؟ این بی‌ادبی از کجا نازل شده است؟ این زبان زشت، بد و تندحرف زدن و بی‌احترامی کردن از کجا نشأت می‌گیرد؟ در حالی که همه مؤمنین و مردم ایران عزیزند و باید محترم باشند، مخصوصاً کسانی که خدمت بیشتری انجام می‌دهند.»

او در بخش دیگری از این سخنرانی که بازتاب‌های زیادی هم داشت، به انتخابات آتی مجلس در اسفند امسال اشاره کرد و گفت: «در روند برگزاری انتخابات نباید هیچ‌سوء ظنی ایجاد شود. جریان رأی‌گیری و شمارش آرا باید به گونه‌ای باشد که شفافیت و سلامت انتخابات پیش‌روی همه مردم آشکار شود. ان‌شاء‌الله انتخابات خوب، شفاف و رقابتی که مایه آبروی نظام است، برگزار خواهد شد و دست‌اندرکاران وزارت کشور، همانطور که رهبر معظم انقلاب گفتند، صندوق‌ رای را حق‌الناس و امانت در نظر خواهند گرفت.»

انتهای پیام

کد N846186