برگزاری مذاکرات صلح لیبی در الجزایر

طرف‌های لیبیایی در پایان نشست خود در الجزایر ضمن اعلام مخالفت قاطع با استفاده از اهرم زور برای تحقق اهداف سیاسی تاکید کردند که هیچ‌گونه راهکاری برای حل بحران خارج از چارچوب مذاکرات سیاسی وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، رهبران گروه‌ها و احزاب سیاسی لیبی دور سوم مذاکرات خود را با حضور "برناردینو لیون" فرستاده سازمان ملل به این کشور و "عبدالقادر مساهل"، یک مقام ارشد مشاور الجزایر در امور آفریقا برگزار کرده و حملاتی که اخیرا به شهرهای لیبی شده را محکوم کردند.

شرکت‌کنندگان در این نشست ضمن ابراز نگرانی نسبت به کنترل داعش در برخی مناطق لیبی خواهان تحقق آرمان‌های ملت این کشور و توقف فوری درگیری‌ها از طریق مشارکت سیاسی واقعی و ایجاد دولتی متحد و پایبند به مبارزه با فساد شدند.

طرف‌های لیبیایی خواهان مجازات تمامی کسانی شدند که بر سر اجرای قطعنامه‌های شورای امنیت کارشکنی می‌کنند. مذاکرات صلح لیبی با هدف حل و فصل اختلافات درخصوص تشکیل دولت وحدت لیبی برگزار می‌شود. الجزایر آوریل و مارس گذشته میزبان دو دور مذاکرات بوده که در آن بیش از 20 شخصیت لیبیایی حضور داشتند.

انتهای پیام

کد N846100