پیش بینی مشکوک آمریکایی ها:

داعش به مناطق جدیدی حمله و آنها را تصرف خواهد کرد

سیاسی

سخنگوی وزیر دفاع آمریکا با بیان اینکه گروهک داعش بسیار خطرناک است، گفت: بدون تردید این گروهک بر مناطق جدیدی سلطه خواهد یافت.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، «جان کربی» سخنگوی پنتاگون طی اظهاراتی سوال برانگیز عنوان کرد: داعش اخیرا موفقیت هایی را کسب کرده است ولی مطمئنا دیگر همانند گذشته با عناصر داعش تعامل نخواهد شد و آنها نمی توانند مثل گذشته باهم ارتباط و هماهنگی داشته باشند.

وی افزود: به اعتقاد من مسئله حائز اهمیت این است که به تصویر کلی مبازه با داعش نگاه کنیم، ما سقوط الرمادی و تدمر را جدی نگرفتیم، اما اکنون اعتراف می کنیم که داعش بسیار خطرناک است. به ادعای سخنگوی پنتاگون داعش تلاش خواهد کرد به شهرهای بیشتری حمله کند و بدون تردید موفق خواهد شد مناطق جدیدی را تحت کنترل خود درآورد.

کربی تصریح کرد: ما نیاز به بردباری استراتژیک داریم، ما در ابتدا گفتیم که نبرد علیه داعش سه تا پنج سال طول خواهد کشید و در این مدت در مقاطعی داعش موفقیت هایی را کسب خواهد کرد.

وی همچنین طی سخنانی معنا دار یادآور شد: موضوعی که بارها نادیده گرفته می شود این است که راه حل تنها نظامی نیست بلکه زمانی موفقیت نهایی به دست خواهد آمد که تلاش های سیاسی در عراق و سوریه به نتیجه برسد.

 

 

 

 

 
[div id='__if72ru4sdfsdfruh7fewui_once']