دیدار اوباما با العبادی در حاشیه نش گروه 7

سیاسی

معاون مشاور امنیت ملی آمریکا در امور ارتباطات استراتژیک گفت باراک اوباما رییس جمهوری این کشور در حاشیه اجلاس G-7 در آلمان با حیدر العبادی نخست وزیر عراق به طور دو جانبه دیدار خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، بن رودز به خبرنگاران گفت: رئیس جمهوری اوباما گفتگوهایی دو جانبه با نخست وزیر العبادی خواهد داشت و علاوه بر آن نخست وزیر عراق به نشست G-7 ملحق خواهد شد.

اجلاس سران هفت کشور صنعتی جهان قرار است در آلمان برگزار شود. وی بدون بیان جزییات بیشتر تنها به ذکر این نکته اکتفا کرد که دیدار رهبران آمریکا و عراق، فرصتی برای مرور مستقیم آخرین تحولات عراق برای اوباما خواهد بود.

این دیدار در حالی انجام خواهد شد که دولت عراق همچنان به مبارزه خود برای بازپس گیری شهر الرمادی مرکز استان الانبار از دست تروریست های داعش ادامه می دهد. در حال حاضر داعش کنترل یک سوم از خاک عراق از جمله شهرهای مهم و استراتژیکی مانند موصل و فلوجه را در اختیار دارد که به این مقدار باید بخش هایی از خاک سوریه را نیز افزود.

مقامات آمریکایی مدعی هستند که تاکنون و با حمایت ائتلاف ضد داعش بیش از 4 هزار حمله به مواضع داعش داشته اند. با این حال باراک اوباما بعد از سقوط شهر الرمادی عراق در ماه گذشته خواستار بازنگری در استراتژی این کشور در مقابله با داعش شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
[div id='__if72ru4sdfsdfruh7fewui_once']