بیانیه 3 تشکل اصولگرا به مناسبت سالگرد ارتحال امام(ره):

از دولت و سربازان خط مقدم مذاکرات دیپلماتیک با 1+5 حمایت می کنیم

جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی، حزب موتلفه اسلامی و جبهه پایداری انقلاب اسلامی به مناسبت سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) و نیمه شعبان بیانیه مشترکی صادر کردند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در بخشی از بیانیه این سه تشکل اصولگرا آمده است:

1- انقلاب اسلامی ایران یک انقلاب الهی است و بدون شک مقدمات ظهور یگانه منجی عالم بشریت را فراهم کرده است. ملت ایران پیشتاز و پیشگام ظهور در عصر ماست؛ عصری که استقرار صلح، عدالت و کرامت انسانی و نجات از ستم استبداد جهانی را به ملت های جهان نوید می­‌دهد.

2- بی­ شک بقای انقلاب اسلامی مرهون فلسفه سیاسی امام(ره) است. ولایت فقیه، اساسی است که حرکت امت اسلامی را در مسیر احکام قرآنی و الهی هدایت می کند. ولایت فقیه امانت امام (ره) در نزد ماست. ولایت فقیه رمز و راز مانایی انقلاب و کارآمدی نظام در نبرد با استکبار جهانی است. پس از رحلت امام (ره) نیز، خلف صالح ایشان انقلاب را در همان مسیر عزت ملت ایران به بهترین وجه هدایت و رهبری کردند.

3- انقلاب اسلامی هر روز در عمق و ژرفای منطقه و جهان در عرصه های دیپلماسی خارجی تجلیات تازه­‌ای دارد. پیشرفت­های جمهوری اسلامی دستیابی به دانش هسته ای و حضور بدون دعوت در باشگاه هسته ای جهان و هماوردی با قدرتهای بزرگ جهانی در قاب مذاکرات 1+5 ، موجب شده است که یک بازخوانی در سیاست خارجی صورت گیرد. رهبر معظم انقلاب با هدایت‌های امام‌گونه خود تاکنون مهارت و هنر دیپلماسی خارجی جمهوری اسلامی را در عبور از این مرحله ترسیم نموده اند.

مطالبی که امام (ره) در ترسیم دیپلماسی خارجی ما فرمودند در پیام پذیرش قطعنامه 598 است.

امروز مقام معظم رهبری در خصوص مذاکرات هسته­‌ای همین زبان امام(ره) را در کام دارند؛ باید دولت و تیم مذاکرات هسته ای به خطوط ترسیمی ایشان در مذاکرات هسته­‌ای عمیقاً توجه نمایند.

ما معتقدیم دشمن در پوشش مذاکرات هسته ای علاوه بر اسقاط دستاوردهای علمی جمهوری اسلامی در صنعت هسته‌­ای، در اندیشه نفوذ به مراکز نظامی، اثرگذاری در مناسبات داخلی و خارجی جمهوری اسلامی است. آنها اندیشه تغییر از درون و فشار از بیرون را رها نکرده‌­اند؛ لذا ساز و کار تحریم ها که بیش از 30 سال برای مفصل بندی آن تلاش کرده اند را رها نخواهند کرد.

بیش از 10 سال مذاکره تشدید تحریم ها و تهدیدها را به دنبال نداشته است. لذا عقب­ نشینی از خط قرمز برای اقتدار و امنیت ملی خطرآفرین است.

ما از دولت و سربازان خط مقدم مذاکرات دیپلماتیک با 1+5 حمایت می کنیم و این حمایت مشروط به رعایت خطوط قرمز ملت و رهبری است.

لحن مقامات آمریکا در مذاکرات و تهدیدهای بی­ سابقه رژیم صهیونیستی مبنی بر بمباران اتمی تاسیسات هسته‌­ای ایران نشان می دهد آنها نه تنها عزمی برای لغو تحریم ها ندارند بلکه می خواهند با تحقیر ملت ایران، یک توافق بد را تحمیل نمایند.

دولت در مذاکرات باید خواستار اقدامات اعتمادساز از طرف 1+5 بویژه آمریکا باشد. این اقدامات باید راستی آزمایی شود چرا که توافق ژنو و بیانیه لوزان نتیجه ای جز تشدید تحریمها نداشته است.

4- راه عزت کشور و نجات ملت، ایستادن روی پای خود و دورزدن تحریم ها، با اتکاء به ظرفیت های درونی کشور است. خوشبختانه مقام معظم رهبری خطوط کلی حرکت به سمت اقتدار ملی در حوزه اقتصاد را در ابلاغ سیاستهای اقتصاد مقاومتی ترسیم فرمودند. باید بین همه قوای کشور در اجرای این سیاستها همدلی و همزبانی بوجود آید.

5- فساد اقتصادی کارآمدی نظام و پاک‌دستی مسئولان را زیر سوال می برد. باید یک عزم جدی در مبارزه با فساد در نهادهای نظارتی در مجلس، دولت و قوه قضائیه بوجود آید. دیوان محاسبات، سازمان حسابرسی و سازمان بازرسی کل کشور سه نهاد نظارتی هستند که باید کارنامه خود را در سال جدید به نمایش بگذارند. مردم در این میان، عمل می خواهند و سخن گفتن از مبارزه با مفاسد را کافی نمی‌دانند.

دولت باید در این زمینه تلاش گسترده ای کند و نمایشی از دست‌های پاک را در دستگاه‌های اجرایی عرضه کند.

6- امسال سال همدلی و همزبانی دولت و ملت است. وحدت ملی و انسجام اسلامی برای مقابله با توطئه­ های استکبار جهانی بویژه آمریکا از ضروریات اقدامات ملی است.

7- اصولگرایان همچنان یک جریان نیرومند در کشور در پاسداری از دستاوردهای انقلاب اسلامی هستند.

اصولگرایان با شعار همیشگی خود یعنی «پایداری در اصول، نوگرایی در روش، ایثارگری در رفتار» در صحنه سیاسی کشور حضور دارند و به فضل خداوند بزرگ به سمت همگرایی و وحدت پیش می­‌روند.

گفت‌وگوها بین اصولگرایان روند خوبی را طی می­ کند. همگرایی بین اصولگرایان متضمن همگرایی ملت، رقابت سازنده و مشارکت عمیق و گسترده در سامانه انتخابات است و این یک ظرفیت بزرگ برای نظام مردمی ماست تا رخنه دشمنان را به نهادهای انتخابی نظام سد کند.

اصولگرایان متحد و یکپارچه با حضور خود در انتخابات آینده به وظایف انقلابی خود عمل خواهند کرد.

انتهای پیام

کد N845860