معاون پژوهشی موسسه تنظیم و نشر آثار امام (ره) تاکید کرد

لزوم توجه بیشتر به جنبه‎‎های اخلاقی شخصیت امام (ره)

معاون پژوهشی موسسه تنظیم و نشر آثار امام (ره) با اشاره مغفول ماندن جنبه‎‎های اخلاقی شخصیت امام راحل(ره)، خواستار توجه بیشتر به این مقوله شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشحویان ایران(ایسنا) - منطقه یزد، حجت الاسلام و المسلمین محمد علی خسروی امروز (پنجشنبه) در آیین سالگرد عروج ملکوتی حضرت امام(ره) و شهدای یوم الله 15 خرداد در جمع مردم ولایتمدار یزد در مسجد حظیره این شهر اظهار کرد: امام(ره) با اخلاصی که در عمل داشتند، تمام سلایق و گروه‎‎ها را در زیر پرچم اسلام ناب محمدی(ص) گردهم آورده و حکومت دینی را تشکیل دادند.

وی اخلاق حسنه امام راحل(ره) را یادآور شد و گفت: متاسفانه علی رغم توجه به شخصیت مبارزاتی امام خمینی(ره) در سال‎‎های گذشته، کمتر به جنبه‌های اخلاقی ایشان توجه شده است.

معاون پژوهشی موسسه تنظیم و نشر آثار امام(ره) در ادامه با اشاره به وجود برخی مسائل خلاف اخلاق در جامعه، نپرداختن و دور شدن از جنبه‎‎های اخلاقی وجودی بنیانگذار کبیر انقلاب را یکی از علل این مسائل عنوان کرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره شعار انتخابی امسال از سوی مقام معظم رهبری، خواستار توجه عموم جامعه به تحقق این شعار شد و تاکید کرد: جامعه باید با تکیه بر وصایای امام راحل(ره) و توصیه‎‎های مقام معظم رهبری در این راستا بکوشد چرا که امروز نیاز اساسی کنونی کشور، همدلی و نزدیک شدن دل‎‎ها برای تحقق اهداف نظام و انقلاب اسلامی است.

حجت الاسلام خسروی با تاکید بر بازسازی اخلاقی و فرهنگی بر محور حق در جامعه، این امر را تنها با شعار ممکن ندانست و گفت: باید به جنبه‌‏‏های اخلاقی مورد تاکید امام راحل (ره) عمل کنیم.

وی در پایان توجه مسئولان و متولیان فرهنگی جامعه برای آشنایی بیشتر نسل جوان با جنبه‎‎های اخلاقی امام(ره) را خواستار شد.

انتهای پیام

کد N845758