اجمالی/ رهبر انقلاب در سالگرد امام راحل:

دوران ظلم و تسلط ناحق و باطل قطعا سپری خواهد شد

سیاسی

رهبر معظم انقلاب اسلامی با اشاره به اعتقادات شیعه به مسئله مهدویت تاکید کردند:شعله امید همواره وجود دارد ومعتقد به مسئله مهدویت می داند که این دوران تاریکی و ظلم و تسلط ناحق و باطل قطعا سپری خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی امروز در مراسم بیست و ششمین سالگرد ارتحال بنیان گذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی (ره) که در حرم مطهر آن حضرت در حال برگزاری است، در جمع میهمانان این مراسم با اشاره به مناسبت روز گذشته، سالروز تولد حضرت ولی عصر (عج) و با تحلیل موضوع مهدویت اظهار داشتند: منجی آخر الزمان مورد اتفاق همه ادیان ابراهیمی است؛ اینکه کسی خواهد آمد و جهان را از منجلاب بزرگ ظلم نجات خواهد داد، در میان ادیان ابراهیمی مورد قبول همگان است، در اسلام نام این منجی نیز مشخص شده است.

ایشان افزودند: این وجود الهی و این انسان بزرگ فوق العاده را همه مذاهب اسلامی به نام «مهدی» می شناسند؛ شاید در بین فرق اسلامی هیچ فرقه ای را نتوان سراغ داشت که معتقد نباشد مهدی (عج) ظهور خواهد کرد و او از ذریه پیغمبر (ص) است؛ حتی نام و کنیه آن حضرت را نیز مشخص می کنند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی ادامه دادند: خصوصیتی که در اعتقاد شیعه وجود دارد این است که این شخصیت را به طور مشخص و معین معرفی می کند؛ او را فرزند امام یازدهم از ائمه اهل بیت (ع) حضرت امام حسن عسگری (ع) می داند، تاریخ ولادت او به طور مشخص از نظر مورخان و متکلمان شیعه روشن و واضح است. دیگر فرق اسلامی غالبا این نظر را متذکر نشده اند یا نپذیرفته اند، اما شیعه با ادله مسلم و قطعی، حضور و وجود و ولادت آن بزرگوار را اثبات می کنند.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به برخی استبعادهای صورت گرفته درباره وجود مبارک امام زمان (عج) خاطرنشان کردند: بعضی استبعاد کرده اند که چگونه ممکن است انسانی متولد شود در این زمان طولانی زنده بماند؟ این تنها استبعادی است که مخالفان در مورد قضیه حضرت مهدی (عج) مطرح و تکرار کرده اند، اما قرآن کریم با نص صریح خود این استبعاد را برطرف می کند.

ایشان با اشاره به نمونه ای از آیات قرآن کریم تصریح کردند: قرآن کریم درباره حضرت نوح پیغمبر (ع) می فرماید: نوح در میان قوم خود ۹۵۰ سال زندگی کرده است؛ نه اینکه عمر او این مقدار بوده است، ظاهر مطلب این است که دوران دعوت آن بزرگوار ۹۵۰ سال بوده است بنابراین، این استبعاد جایی ندارد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید کردند: بزرگترین خاصیت این اعتقاد در میان شیعیان، امیدآفرینی است؛ جامعه تشیع فقط به برجستگی های تاریخ خود در گذشته متکی نیست و چشم به آینده دارد.

حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: در سخت ترین شرایط، یک نفر معتقد به مسئله مهدویت، طبق اعتقاد تشیع دل خالی از امید نمی داند و شعله امید همواره وجود دارد؛ می داند که این دوران تاریکی و ظلم و تسلط ناحق و باطل قطعا سپری خواهد شد. این یکی از مهمترین آثار و دستاوردهای این اعتقاد است.

ایشان در عین حال خاطرنشان کردند: اعتقاد تشیع نسبت به مهدویت به همین جا محدود نمی شود و این شعله فروزان و این فروغ تابان در جوامع شیعی در طول قرن های گذشته وجود داشته است و همچنان وجود خواهد داشت و ان شاء الله دوران انتظار منتظران سر خواهد آمد.

ادامه دارد... .