ناتو به رهگیری و شناسایی هواپیماهای روس ادامه می‌دهد

ناتو

دبیرکل ناتو گفت: ائتلاف بین‌المللی ناتو به شناسایی و رهگیری هواپیماهای روسی ادامه می‌دهد چون این کشور پروازهای خود را برفراز کشورهای عضو ائتلاف افزایش داده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری شینهوا، ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو در نخستین سفر رسمی خود به نروژ گفت: ما به شناسایی و رهگیری هواپیماهای روسی ادامه می‌دهیم البته باید به صورت عادی این اقدام را انجام دهیم. چون هواپیماهای روس پروازهای خود را بر فراز کشورهای عضو ناتو در اروپا افزایش داده‌اند.

وی ادامه داد: حضور بسیار زیاد هواپیماهای روس برفراز کشورهای عضو ناتو در اروپا اهمیت حضور و رهگیری این هواپیماها توسط ناتو را مشخص می‌کند.

استولتنبرگ که پیشتر نخست وزیر نروژ بود چهارشنبه بعدازظهر در سفری سه روزه وارد پایگاه هوایی واقع در شمال این کشور شد و مورد استقبال اریکسن سوریده، وزیردفاع نروژ قرار گرفت.

دبیرکل ائتلاف ناتو همچنین در مورد ظرفیت‌های نیروی هوایی سلطنتی نروژ سخن گفت و به دیدن پرواز تمرینی جنگنده‌های اف 16 این کشور پرداخت.

وی همچنین قرار است امروز (پنج شنبه) با شاهزاده نروژی در اسلو پایتخت این کشور دیدار کند و در دانشگاه پایتخت نروژ نیز به سخنرانی بپردازد.

وی سپس با نخست وزیر و سایر مقام‌های ارشد دولت نروژ روز جمعه دیدار خواهد کرد. سفر دبیرکل ناتو به نروژ در حالی صورت گرفته که رزمایش بزرگ نیروی هوایی با نام تمرین چالش شمالگان 2015 در نروژ، سوئد و فنلاند از 25 مه تا 5 ژوئن در حال انجام است و در این رزمایش بیش از 100 جنگنده از 9 کشور شامل سه کشور ذکر شده به همراه سوئیس، هلند، انگلیس، فرانسه، آلمان و آمریکا در آن حضور دارند.

انتهای پیام

کد N845562