جان آلن: نیروهای مردمی گزینه خوبی برای مقابله با داعش‌ هستند

داعش

هماهنگ کننده عملیات ائتلاف تحت رهبری آمریکا برای مبارزه با داعش با بیان اینکه داعش تهدیدی برای همه جهان است تصریح کرد: نیروهای مردمی عراق طائفه‌ای نیستند و راهکار خوبی برای مقابله با داعش محسوب می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری سومریه نیوز، جان آلن، هماهنک کننده ویژه ائتلاف ضد داعش در همایش "آمریکا و جهان اسلام" در دوحه تصریح کرد: پیروزی علیه داعش بدون همکاری بین‌المللی و هماهنگی امنیتی کامل ممکن نیست. داعش همچنان منابع مالی را در اختیار دارد و ائتلاف بین‌المللی برای تضعیف آن و تنگ کردن عرصه بر این گروه تروریستی تلاش می‌کند.

وی افزود: نیروهای مردمی که با داعش در عراق می‌جنگند طائفه‌ای نیستند و راهکار خوبی برای مقابله با داعش محسوب می‌شوند. ائتلاف با داعش می‌جنگد و با افکار تکفیری این گروه مقابله می‌کند.

آلن گفت: گروه‌های مسلح عراق باید به دستورات دولت عمل کنند و حتی آیت‌الله سیدعلی سیستانی، مرجع عالیقدر شیعیان و حیدرالعبادی، نخست وزیر عراق از این گروه‌ها خواسته‌اند تا تابع تصمیمات دولت باشند.

وی ادامه داد: برای کاهش توانایی‌های داعش باید از ورود تروریست‌های خارجی به سوریه و عراق جلوگیری و برای بازسازی روحیه کسانی که از داعش جدا شده‌اند و ملحق کردن آن‌ها به جامعه تلاش کرد.

؛

آلن همچنین تاکید کرد: پیشروی و رشد داعش پیامدهای جهانی به دنبال دارد؛ چرا که داعش دیگر مشکل عراق یا سوریه نیست بلکه به تهدید ومشکلی برای همه جهان و منطقه‌ تبدیل شده است.

وی تصریح کرد: مهم این است که تمامی گروه‌های مخالف داعش در عراق تحت کنترل دولت این کشور باشند. ماموریت مقابله با ورود تروریست‌های خارجی تنها ماموریت ترکیه نیست و مرزهای ترکیه با سوریه و عراق آخرین خط دفاعی محسوب می‌شود.

آلن در ادامه با این ادعا که بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه نقشی در آینده این کشور ندارد، گفت: بحث‌های فعالی میان تعدادی از کشورها در خصوص چگونگی تحقق انتقال سیاسی در سوریه وجود دارد اما چنین راهکاری هیچ گاه شامل اسد نخواهد بود.

انتهای پیام

کد N845279