اکثر انگلیسی‌ها خواهان باقی ماندن در اتحادیه اروپا هستند

سیاسی

یک نظرسنجی جدید که نتایج آن روز سه شنبه منتشر شد نشان داد اکثریت قاطع جوانان انگلیسی خواهان باقی ماندن این کشور در اتحادیه اروپا هستند.

یک نظرسنجی جدید که نتایج آن روز سه شنبه منتشر شد نشان داد اکثریت قاطع جوانان انگلیسی خواهان باقی ماندن این کشور در اتحادیه اروپا هستند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، این نظرسنجی همچنین به طور کلی نشان داده که با کم رنگ تر شدن بحران یورو حمایت اروپایی‌ها از یکپارچه بودن اروپا در حال افزایش است.

دو سال پیش محبوبیت اتحادیه اروپا به دنبال بحران اقتصادی در این قاره به پایین‌ترین حد خود رسید اما یک نظرسنجی جدید که از سوی مرکز پژوهشی "پیو" انجام شده نشان داده که این محبوبیت به رقم ظهور احزاب مخالف اروپا رو به افزایش است.

نظرسنجی مرکز پیو با استناد به پرسش از 6028 نفر در شش کشور مهم اتحادیه اروپا شامل انگلیس، فرانسه، آلمان، ایتالیا، لهستان و اسپانیا دریافته که به طور متوسط 61 درصد از مردم حامی اتحادیه اروپا هستند.

این نشان دهنده یک افزایش 9 درصدی به نسبت سال 2013 است و در عین حال 46 درصد از شرکت کنندگان این نظرسنجی گفته‌اند همگرایی اقتصادی اروپا به تقویت اقتصاد کشورشان کمک کرده است.

نظرسنجی مرکز پیو که از هفت آوریل تا 13 مه انجام شده عنوان کرده است: به طور واضح باید گفت اکثر مردم اروپا که مورد پرسش قرار گرفته‌اند همچنان فکر می‌کنند شرایط اقتصادی در کشورشان نامناسب است و در بسیاری از کشورها واقعیت چنین است.

این نظرسنجی تاکید کرده است با این حال به نظر می‌رسد افول اقتصادی پایین‌ترین سطح خود را در اکثر کشورها طی کرده است و نشانه‌های بازیابی اقتصادی به ویژه در اسپانیا و انگلیس دیده می‌شود.

به رغم آنکه آرای عمومی درباره اقتصاد در اروپا بهبود یافته است اما همچنان بسیاری از مردم این قاره درباره آینده خود بدبین هستند.

نظرسنجی پیو خاطرنشان کرد: از زمانی که دیوید کامرون، نخست وزیر انگلیس وعده برگزاری همه پرسی برسر باقیماندن در اتحادیه اروپا در سال 2017 را داد اشتیاق انگلیسی‌ها برای ترک اتحادیه اروپا رو به کاهش بوده است. در سال 2013 انگلیسی‌ها بر سر ترک اتحادیه اروپا نظر قاطعی نداشتند و 46 درصد از مردم این کشور خواهان ترک این اتحادیه بوده اما در مقابل 46 درصد نیز خواهان باقی ماندن در آن بودند. با این حال امسال بیش از نیمی از انگلیسی‌ها معادل 55 درصد گفته‌اند که خواهان باقیماندن در اتحادیه اروپا هستند و در مقابل آمار جوانان این کشور که حامی این مساله هستند، بسیار چشمگیر بوده است.

نظرسنجی مرکز پیو نشان داده که اگر امروز یک نظرسنجی برسر باقی ماندن در اتحادیه اروپا در انگلیس برگزار شود 69 درصد از افراد گروه سنی 18 تا 29 سال حامی باقیماندن در اتحادیه اروپا هستند.

به گفته مرکز پیو حتی رشد احزاب مخالف اروپا نیز نتوانسته است جلوی این رویه را بگیرد.

انتهای پیام

کد N845139