مقدم‌فر در گفتگو با مهر مطرح کرد:

حمایت از مظلومان عالم راهبرد اساسی امام برای حفظ انقلاب

سیاسی

مشاور فرمانده سپاه با بیان اینکه برخی در عمل اعتقادی به آرمان‌های امام ندارند گفت: متاسفانه گاه شنیده می‌شود که با حمایت ایران از مظلومان عالم که راهبرد اساسی امام برای حفظ انقلاب بود مخالفت می شود.

حمیدرضا مقدم‌فر در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اینکه امام(ره) کامل‌ترین نظریات را در مورد آل‌سعود پس از حادثه حج خونین ارائه کرده‌اند، گفت: امام (ره) در پیام حج خونین که در سال ۶۶ صادر شد، ماهیت مرتکبین این جنایت را مشخص کردند و نگاه عمومی ایشان در این پیام به حکام سلطنتی منطقه بود و در راس همه آنها نگاه خاص و ویژه‌ای به حکام آل‌سعود داشتند.

وی افزود: در نگاه امام(ره) نسبت به آل‌سعود این مساله نهفته است که اساساً تفکر و عقایدی که در اداره‌کنندگان رژیم آل‌سعود وجود دارد، تکیه بر اندیشه‌های وهابیت دارد و وهابیت اندیشه خاصی است که ظاهری از اسلام داشته اما در باطن دچار ارتداد، انحراف و ایجاد یک خط انحرافی اساسی در اسلام است.

مقدم‌فر با بیان اینکه امام (ره) با نگاهی ویژه و با صدور پیام حج خونین، بصیرتی که نسبت به رژیم آل‌سعود داشتند را نشان دادند، تصریح کرد: آل‌سعود امروز وضعیت بدی را در یمن و سوریه ایجاد کرده است.

مشاور فرهنگی رسانه‌ای فرمانده کل سپاه ادامه داد: آل‌سعود با تکیه بر افکار و عقاید وهابیت و از طرف دیگر به واسطه وابستگی به نظام سلطه و رژیم صهیونیستی در سال ۶۶ مرتکب جنایت حج خونین شد و امروز نیز در ادامه همان جریان دست به جنایات زیادی در یمن و سوریه زده است.

وی با اشاره به اینکه امام (ره) با عمق نگاهی که داشتند به خوبی ماهیت آل‌سعود را تشخیص دادند، گفت: ایشان اعلام کردند نقشی که امروز آل‌سعود در جهان اسلام دارد، نقشی کاملا ماموریتی است و در راستای اهداف و راهبردهای نظام سلطه می‌باشد و این رژیم مثل یک عَمَله و کارگزار، اهداف نظام سلطه را دنبال می‌کند.

همپوشانی اهداف عربستان با اهداف نظام سلطه و اسرائیل

مقدم‌فر با بیان اینکه اهداف عربستان با اهداف نظام سلطه و اسرائیل همپوشانی دارد، گفت: اگر دنیای اسلام متوجه حوادث امروز نشود و ماهیت اعمال آل‌سعود را درک نکند، این رژیم همین‌طور به جنایت خود در یمن و سوریه ادامه خواهد داد.

مشاور فرهنگی رسانه‌ای فرمانده کل سپاه تصریح کرد: متاسفانه ما امروزه با یک وضعیتی در ایران روبرو هستیم که بعضی خودشان را به شدت ارادتمند امام (ره) می‌دانند ولی تفکر و اندیشه‌های ایشان را که باید در ژرفای بیاناتشان یافت را در عمل باور ندارند.

وی با بیان اینکه برخی در عمل اعتقادی به آرمان‌ها و اندیشه‌های امام (ره) ندارند، گفت: متاسفانه گاهاً شنیده می‌شود که با حمایت جمهوری اسلامی از مظلومان و مستضعفان عالم که راهبرد اساسی معمار کبیر انقلاب اسلامی ایران برای حفظ این انقلاب بود، مخالفت می‌شود.

مقدم‌فر خاطر نشان کرد: متاسفانه برخی خود را مرید امام (ره) می‌دانند اما سعی می‌کنند تا از آرمان‌های انقلاب فاصله بگیرند.

این کارشناس مسائل سیاسی در پایان تاکید کرد: امروز حمایت جمهوری اسلامی ایران از مردم مظلوم و ستمدیده یمن، سوریه و عراق یک حمایت کاملاً معنوی است.