انصارالله: با آمریکایی‌ها هیچ مذاکره‌ای نداشته‌ایم

سیاسی

سخنگوی جنبش انصارالله یمن ضمن تکذیب هرگونه مذاکره این جنبش با آمریکا در عمان اعلام کرد: بحران یمن جز با مذاکره طرف‌های یمنی قابل حل نیست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ضیف‌الله الشامی، سخنگوی جنبش انصارالله یمن در مصاحبه با شبکه خبری المیادین، اعلام کرد: بحران یمن جز با مذاکره طرف‌های یمنی حل نمی‌شود.

وی همچنین به تصمیم عبدربه منصور هادی، رئیس جمهوری مستعفی یمن مبنی بر مشارکت در کنفرانس ژنو در خصوص حل بحران این کشور اشاره کرده و گفت: مشارکت هادی در ژنو به این معنا نیست که وی یکی از طرف‌های مذاکره است و هادی مشروعیتی را که از آن حرف می‌زند ندارد.

الشامی در ادامه گفت: هادی فقط حق دارد به عنوان یک طرف سیاسی در مذاکرات ژنو شرکت کند.

سخنگوی انصارالله یمن ادامه داد: جنش انصارالله از تلاش‌های سازمان ملل برای برگزاری مذاکرات میان طرف‌های یمنی در ژنو بدون هیچ پیش شرطی حمایت می‌کند.

درباره مذاکرات مسقط که دولت آمریکا مدعی آن شده نیز شامی گفت: مذاکراتی که در مسقط صورت گرفته خواست دولت عمان بود و ما هیچ دیداری با آمریکایی‌ها در مسقط نداشتیم.

سخنگوی انصارالله یمن همچنین اعلام کرد: آنچه سیاستمداران حاضر در ریاض از آن دم می‌زند چیزی جز نتیجه فشار کشورهای خارجی علیه آنها نیست.

انتهای پیام

کد N845125