تاکید واشنگتن بر انجام مذاکرات مستقیم با حوثی‌ها

سیاسی

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا برای نخستین بار تاکید کرد که یک دیپلمات آمریکایی با نمایندگان انصاراالله در مسقط دیدار و گفت‌وگو داشته است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری ایتارتاس روسیه، ماری هارف، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در خصوص مذاکرات اخیر میان حوثی‌ها و آمریکایی‌ها در مسقط گفت: آن پاترسون، دیپلمات ارشد آمریکایی در خاورمیانه با طرف‌های ذی‌ربط در خصوص بحران یمن از جمله نمایندگان حوثی‌ها در مسقط دیدار کرده است.

وی گفت: هدف از نشست وی با حوثی‌ها تقویت این اندیشه است که راهکار سیاسی تنها راه برای حل بحران یمن محسوب می‌شود و باید تمامی طرف‌ها از جمله حوثی‌ها در آن مشارکت داشته باشند.

هارف گفت: پاترسون برای دیدار با مسئولان عربستانی و عبدربه منصور هادی (رئیس جمهوری مستعفی یمن) و گفت‌وگو با آن‌ها در خصوص حل بحران یمن به عربستان رفته است.

بنا بر اعلام منابع دیپلماتیک حوثی‌ها اخیرا نشست سه روزه‌ای را با آمریکایی‌ها در مسقط داشته‌اند که نخستین مذاکرات میان آن‌ها از زمان آغاز حملات ائتلاف عربی در یمن محسوب می‌شود. حوثی‌ها در مذاکرات خود با آمریکایی‌ها خواهان توقف حملات هوایی عربستان به یمن شدند.

وی در خصوص همکاری میان واشنگتن و دمشق در زمینه مبارزه با تروریسم گفت: این مساله یک پیشنهاد پوچ و بیهوده است و هرگز اتفاق نمی‌افتد و بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه در آینده این کشور جایی نخواهد داشت.

انتهای پیام

کد N845088