نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس:

حل مشکلات با همدلی و همزبانی به نتیجه خواهد رسید

سیاسی

نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس گفت: برای حل معضلات استان نیازمند کار جهادی هستیم که با همدلی و همزبانی به نتیجه خواهد رسید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه لرستان، ایرج عبدی در دیدار مجمع نمایندگان استان با نماینده ولی فقیه با بیان اینکه جوانان لرستان بیشتر به توجه نیاز دارند و متاسفانه دستگاه‎های متولی آن را رعایت نمی‎کنند، اظهار کرد: رئوس قوانین مجلس رفع موانع تولید و قانون توازن بوده است که در این باره برای رفع موانع تولید 10 سال معافیت مالیاتی دراستان در نظر گرفته شده است؛ همچنین اعتبارات استانی به اندازه 100 میلیارد تومان افزایش یافته است.

وی با تاکید براینکه برای 3000 روستای استان کارهای خوبی انجام شده است، یادآور شد: وضعیت فعلی لرستان نیازمند توجه ویژه است.

عبدی با انتقاد از اینکه در لرستان موالید کاهش یافته و سن ازدواج و مهاجرت افزایش داشته است، تصریح کرد: برای حل این مسایل نیازمند کار جهادی هستیم که با همدلی و همزبانی به نتیجه خواهد رسید.

وی یادآور شد: در راستای بحث اشتغال نورم بیکاری به زیر 15 درصد رسیده است اما باز هم فاصله داریم.

نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس با اشاره به اینکه 4000 میلیارد تومان اعتبار برای اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی در نظر گرفته‎ایم تا امیدی در بین جوانان ایجاد و فرصتی بوجود آید تا به آنها کمک کنیم، افزود: همچنین کارگروهی برای استان‎های ایلام، کرمانشاه و لرستان ایجاد شده تا در برنامه ششم توسعه به صورت ویژه موضوع اشتغال را به عنوان فصلی درنظر بگیریم و روی آن کار کنیم.

عبدی گفت: با وجود تحریم‎ها و مشکلاتی که در بحث اعتبارات داشتیم بودجه استان افزایش یافت و این درحالیست که بودجه کشوری افزایش اندکی داشته و یا اصلا افزایش نداشته است.

نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس یادآور شد: با این اوصاف یک‎هزار میلیارد تومان بودجه به لرستان اختصاص یافت.

عبدی خاطرنشان کرد: نیاز ضروری استان همدلی است. با توجه به اینکه انتخابات مجلس و خبرگان را در پیش داریم حساسیت‎هایی در سطح منطقه وجود دارد که چنانچه همدلی نباشد خطراتی متوجه کشور خواهد شد.

انتهای پیام

کد N845061