تغییر زمان برگزاری انتخابات پارلمانی در روسیه

سیاسی

نایب رییس مجلس دومای روسیه اعلام کرد که چهار فراکسیون اصلی این کشور درباره تغییر تاریخ برگزاری انتخابات پارلمانی از دسامبر 2016 به سپتامبر سال آینده توافق کرده اند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری ایتارتاس، ایگور لبدف از اعضای حزب لیبرال دموکرات روسیه گفت: ما به مصالحه ای برای برگزاری انتخابات پارلمانی در سومین یکشنبه ماه سپتامبر سال آینده دست یافته ایم و طرحی در این زمینه طی روزهای آینده در دوما به رای گذاشته خواهد شد.

وی افزود که تمامی فراکسیون های پارلمان روسیه، حتی حزب کمونیست که تا آخرین لحظه در برابر تغییر زمان برگزاری انتخابات مقاومت می کرد، این مساله را پذیرفته اند. براساس این گزارش، دومای بعدی روسیه نیز می تواند ظرف یک ماه بعد از برگزاری انتخابات پارلمانی در 17 یا 18 اکتبر آغاز به کار کند و اولین دستور کار آن نیز بررسی بودجه سال آینده این کشور خواهد بود.

لبدف در توضیح روند قانونی این اقدام دوما افزود: ما تنها زمان برگزاری انتخابات را از ماه دسامبر سال آینده به ماه سپتامبر این سال تغییر داده ایم و هیچ قانونی وجود ندارد که بگوید تمامی انتخابات ها باید در ماه دسامبر برگزار شود.

گفتنی است بر اساس قانون فعلی انتخابات روسیه، انتخابات پارلمانی در این کشور باید در روز 4 دسامبر سال 2016 برگزار می شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 
[div id='__if72ru4sdfsdfruh7fewui_once']