فابیوس:

مبارزه با داعش طولانی مدت است

سیاسی

وزیر امور خارجه فرانسه پس از نشست اعضای ائتلاف ضد داعش مدعی شد که در ائتلاف، اتحاد کاملی برای مبارزه با داعش وجود دارد، اما این مبارزه مستلزم گذشت زمان طولانی است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، وزیر امور خارجه فرانسه پس از مذاکرات میان مقامات کشورهای عضو ائتلاف ضد داعش با بیان این که در ائتلاف، اتحاد کاملی برای مبارزه با داعش وجود دارد مدعی شد این مبارزه مستلزم گذشت زمان طولانی است.

لوران فابیوس سه شنبه پس از مذاکرات میان اعضای ائتلاف ضد داعش در پاریس طی یک کنفرانس خبری به خبرنگاران گفت: ما در گفتگوهایمان بر عزم جدی برای مقابله با داعش تأکید کرده و این مبارزه را طولانی مدت می دانیم.

بر این اساس وزرای امور خارجه یا نمایندگانی از ۲۴ کشور جهان در کنفرانس بین المللی ائتلاف ضد داعش در فرانسه حضور دارند. این در حالی است که جان کری وزیر امور خارجه آمریکا که در جریان دوچرخه سواری در مرز بین سوئیس و فرانسه آسیب دید، در این نشست حضور ندارد.

این نشست در حالی برگزار می شود که تروریست های داعش در عراق و سوریه پیشروی هایی داشته اند و  پس از اشغال شهر الرمادی مرکز استان الانبار عراق و همزمان شهر پالمیرا (تدمر) سوریه بدست آنها، آمریکا اعلام کرد قصد دارد در استراتژی خود برای مقابله با داعش تجدید نظر کند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
[div id='__if72ru4sdfsdfruh7fewui_once']