کمالوندی: مطالعات محیطی توسعه نیروگاه بوشهر، شهریور به پایان می‌رسد

سیاسی

سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: مرحله مطالعات محیطی ساخت واحدهای دوم و سوم نیروگاه بوشهر تا شهریور امسال به پایان می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بهروز کمالوندی در پاسخ به این که عملیات ساخت واحدهای دوم و سوم نیروگاه بوشهر چه زمانی آغاز می‌شود؟ افزود: بعد از امضای پروتکلی میان آقای صالحی و رییس روس اتم در سال گذشته مقرر شد 21 ضمیمه درباره ساخت این دو واحد تهیه و امضا شود که کار تهیه این ضمایم به پایان رسیده است.

او گفت: پیش‌بینی ما این است که در ماه‌های پایانی امسال بتوانیم آغاز ساخت این رویداد مهم را روی زمین داشته باشیم.

کمالوندی در پاسخ به سوالی مبنی بر این که چه تمهیداتی اندیشیده شده است تا ساخت این دو واحد مانند نیروگاه نخست طولانی نشود؟ افزود: نیروگاه نخست ویژگی‌های خاص خود را داشت و ما اصرار داشتیم که بخش مهمی از طراحی‌های غربی در آن استفاده شود که از محاسن این نیروگاه استفاده از سیستم ایمنی غربی و هم‌چنین شرقی بود که به همین علت یکی از ایمن‌ترین نیروگاه‌های دنیاست.

کمالوندی در ادامه گفت‌وگوی تلفنی‌اش با شبکه خبر ادامه داد : درباره واحدهای دوم و سوم این نیروگاه به نظر می‌رسد در زمان معین ساختش به پایان می‌رسد چرا که در زمان ساخت نیروگاه نخست زیرساخت‌های ساخت چهار نیروگاه دیگر هم پیش‌بینی شده است.

وی گفت: با توجه به تجربیات خوب ایران به لحاظ نیروی انسانی و هم‌چنین تجربیات خوب روس‌ها در ایران به نظر می‌رسد سرعت کاری این دو واحد نیروگاهی بیش‌تر از نیروگاه نخست باشد.

انتهای پیام

کد N844789