در دیدار با رییس مجلس سوریه

ظریف: در کنار سوریه برای مبارزه با تروریسم و افراطی‌گری ایستاده‌ایم

سیاسی

دکتر محمد جهاد لحام، رییس مجلس مردمی سوریه بعد از ظهر سه‌شنبه با دکتر محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این دیدار وزیر امور خارجه کشورمان سیاست جمهوری اسلامی ایران در حمایت از دولت و ملت سوریه برای مبارزه با تروریسم و افراطی‌گری را تغییرناپذیر خواند و افزود: به شما به عنوان نماینده مردم سوریه و جناب آقای بشار اسد به دلیل مقاومت تاریخی‌تان در مقابل تروریست‌ها تبریک می‌گوییم.

ظریف با بیان این که در همه زمینه‌ها به‌ویژه در جبهه سیاسی پیروزی با ملت سوریه است، گفت: امروزه حامیان گروه‌های تروریستی منزوی شده‌اند و مجبور شدند با دولت و ملت سوریه همکاری کنند. آن‌ها فهمیده‌اند که امنیت و نفوذ را نمی‌توانند با پول یا فروش اسباب‌بازی‌های جنگی در منطقه تأمین کنند.

او هماهنگی‌های سه جانبه میان ایران، عراق و سوریه به‌ویژه در مبارزه با تروریسم و داعش را به نفع منطقه خواند و افزود: معتقدیم مشکلات منطقه باید توسط کشورهای منطقه حل شود.

در این دیدار دکتر محمد جهاد لحام با قدردانی از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از دولت و ملت سوریه، گفت: ما در سوریه با یک جنگ ظالمانه مواجه هستیم و ایستادگی دوستان سوریه به‌ویژه ایران باعث شد بتوانیم در مقابل تروریسم و افراطی‌گری مقاومت کنیم.

وی با بیان این که تروریسم هم‌چون غده‌ای سرطانی در منطقه گسترده شده افزود: با این حال می‌بینیم مدعیان در جبهه مقابل ما جدیتی در مبارزه با آن با وجود شعارهای‌شان به‌خرج نمی‌دهند.

رییس مجلس مردمی سوریه، بشار اسد را رمز مبارزه و مقاومت دانست و گفت: مردم سوریه و ارتش مردمی این کشور پشت سر او ایستاده‌اند.

انتهای پیام

کد N844786