ظریف در دیدار با رئیس مجلس سوریه:

سیاست ایران در حمایت از دولت و ملت سوریه تغییر ناپذیر است

سیاسی

وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با جهاد اللحام سیاست جمهوری اسلامی ایران در حمایت از دولت و ملت سوریه برای مبارزه با تروریسم و افراطی گری را تغییرناپذیر خواند.

به گزارش خبرگزاری مهر، «محمد جهاد لحام» رئیس مجلس مردمی سوریه، بعدازظهر امروز با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفتگو کرد .

در این دیدار، وزیر امور خارجه کشورمان سیاست جمهوری اسلامی ایران در حمایت از دولت و ملت سوریه برای مبارزه با تروریسم و افراطی گری را تغییرناپذیر خواند و افزود: به شما به عنوان نماینده مردم سوریه و جناب آقای بشار اسد به دلیل مقاومت تاریخی در مقابل تروریست‌ها، تبریک می گوییم .

ظریف با بیان اینکه در همه زمینه ها به ویژه در جبهه سیاسی پیروزی با ملت سوریه است، اظهار داشت: امروزه حامیان گروههای تروریستی منزوی شده اند و مجبور شده اند با دولت و ملت سوریه همکاری کنند. آنها فهمیده اند که امنیت و نفوذ را نمی توانند با پول یا فروش اسباب بازی های جنگی در منطقه تأمین کنند.

وی هماهنگی های سه جانبه میان ایران، عراق و سوریه به ویژه در مبارزه با تروریسم و داعش را به نفع منطقه خواند و گفت: معتقدیم مشکلات منطقه باید توسط کشورهای منطقه حل شود .

جهاد لحام: ایستادگی دوستان سوریه به ویژه ایران، باعث شد مقابل تروریسم مقاومت کنیم

در این دیدار، محمد جهاد لحام ضمن قدردانی از حمایت های جمهوری اسلامی ایران از دولت و ملت سوریه اظهار داشت: ما در سوریه با یک جنگ ظالمانه مواجه هستیم و ایستادگی دوستان سوریه به ویژه ایران باعث شد، بتوانیم در مقابل تروریسم و افراطی‌گری مقاومت کنیم .

وی با بیان اینکه تروریسم همچون غده ای سرطانی در منطقه گسترده شده، افزود: با این حال می بینیم، مدعیان در جبهه مقابل ما، با وجود شعارهایشان جدیتی در مبارزه با آن به خرج نمی دهند.

رئیس مجلس مردمی سوریه، بشار اسد را رمز مبارزه و مقاومت دانست و گفت: مردم سوریه و ارتش مردمی این کشور، پشت سر او ایستاده اند.