رئیس مجلس: برخورد تاکتیکی با مسئله تروریسم "اشتباه استراتژیک" است

اردن,علی لاریجانی

رئیس مجلس، برخورد تاکتیکی با مسئله تروریسم را یک اشتباه استراتژیک خواند و گفت: بحران در عراق و سوریه عملا موجب فرسایش انرژی مسلمانان شده و تنها در راستای منافع رژیم صهیونیستی و حامیان آن است.

به گزارش  تسنیم، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار "عبدالله ابورمان" سفیر جدید اردن در تهران با اشاره به علاقه‌مندی جمهوری اسلامی ایران به توسعه روابط اقتصادی و سیاسی با اردن، گفت: با توجه به علایق و پیوندهای دینی و تاریخی میان دو ملت زمینه‌های تقویت روابط در عرصه‌های اقتصادی، سیاسی و فرهنگی دو کشور فراهم است.
وی در همین زمینه، اهمیت تشکیل کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور را یادآور شد و افزود: تشکیل کمیسیون مشترک اقتصادی در تقویت روابط و شناسایی ظرفیت‌های دو کشور سهم بسزایی خواهد داشت.
رئیس مجلس در ادامه این دیدار با اشاره به اوضاع منطقه، گفت: بحران‌های پیش آمده در منطقه به‌ویژه بحران عراق و سوریه عملا موجب فرسایش انرژی مسلمانان شده و تنها در راستای منافع رژیم صهیونیستی و حامیان آن می‌باشد.
لاریجانی همکاری جمعی کشورهای منطقه را برای یافتن راه‌های برون‌رفت از اوضاع پیچیده منطقه را ضروری خواند.
وی در پایان برخورد تاکتیکی با مسئله تروریسم را یک اشتباه استراتژیک خواند و گفت: برخی از کشورهای منطقه با این پندار نادرست که می‌توانند از گروه‌های تروریستی بهره‌برداری تاکتیکی نمایند به آنها آموزش نظامی داده و سلاح و مهمات در اختیار آنها قرار می‌دهند در حالی که گروه‌های تروریستی قابل کنترل نبوده و مشکلات امنیتی زیادی برای تمام کشورهای منطقه ایجاد خواهند کرد.
همچنین عبدالله ابورمان سفیر اردن در تهران نیز در ابتدای این دیدار ضمن ابراز خرسندی از شروع مأموریتش در جمهوری اسلامی ایران، گفت: با توجه به علاقه‌مندی دولت اردن به تقویت روابط دوستانه خود با جمهوری اسلامی ایران، فعالیت سفرای دو کشور و گفت‌وگو با مقامات عالی دو طرف به تسریع ارتقای سطح مراودات فیمابین کمک خواهد کرد.
وی در ادامه با اشاره به خطر گروه‌های تکفیری برای امنیت منطقه و با بیان اینکه بحران‌های کنونی در منطقه به سود رژیم صهیونیستی می‌باشد، گفت: گروه‌های تکفیری خطر مشترکی برای همه کشورهای منطقه هستند لذا همه باید علی‌رغم تفاوت دیدگاه‌های سیاسی با تقویت نقاط اشتراکشان در مبارزه با آنها همکاری نمایند.
سفیر جدید اردن در تهران همچنین، گفت: موضع اردن در خصوص بحران‌های منطقه به‌ویژه بحران سوریه از ابتدا حل سیاسی این مسئله بوده و در راستای مبارزه با گروه‌های تکفیری از هرگونه همکاری با سایر کشورها استقبال می‌کند.
ابورمان در بخش پایانی سخنانش با اشاره به اینکه دولت اردن مخالف تقسیم تروریست‌ها به خوب و بد است، گفت: از نظر اردن ماهیت همه تروریست‌ها یکسان است، لذا همیشه پیاپیش کشورهایی بوده که قصد مبارزه با این گروه‌ها را دارند.

2929

کد N844722