مدیرعامل ستاد دیه شعبه استان بوشهر: ماه رمضان میزبان 20 جشن گلریزان خواهد بود

مدیرعامل ستاد دیه شعبه استان بوشهر در جمع مسوولان ادارات و دهیاران کاکی گفت: طبق جدول زمانبدی امسال در ماه مبارک رمضان، میزبان 20 جشن گلریزان آزادی زندانیان غیرعمد خواهیم بود.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با هدف تبیین برنامه‌های ستاد دیه در برگزاری آیین گلریزان آزادی در مناطق مختلف شهرستان‌های تابعه، با حضور مدیرکل زندان‌ها، مدیرعامل ستاددیه شعبه بوشهر و رییس دادگستری شهرستان دشتی جلسه مشترکی در محل بخشداری کاکی برگزار شد.

حاجیانی، بخشدار کاکی در ابتدای این جلسه با اشاره به همکاری مردم شریف این شهرستان در میزبان شایسته‌ این آیین سنتی در سال‌های قبل گفت: امسال نیز با حضور گسترده نیکوکاران در صدد هستیم با جلب بیش‌تر مشارکت مردمی زمینه آزادی تعدادی از زندانیان واجد شرایط را فراهم کنیم.

مدیرکل زندان‌های استان بوشهر نیز فرهنگ‌سازی را از اولویت‌های اصلی بانیان این مراسم عنوان کرد و گفت: ستاد دیه استان همه ساله مراسمی را به نام جشن گلریزان جهت آزادی زندانیان جرایم غیرعمد در سطح استان برگزار می‌کند که بسیاری از درماندگان به واسطه آن از حبس رهایی پیدا می‌کنند، اما این نوع نگاه در زمینه پیشگیری از ورود ناخواسته افراد هم باید به عنوان یک دغدغه مطرح و در خصوص نهایدنه کردن آن برنامه مدون تنظیم کنیم.

در ادامه، مدیرعامل ستاد دیه شعبه استان بوشهر نیز در سخنانی با قدردانی از بخشدار و مسوولان شهر کاکی سیاست‌های این نهاد را در دو بخش پیشگیری و درمان مطرح کرد و گفت: در تمام سطح استان در زمینه پیشگیری از جرم و برقراری امنیت با دولت، مردم و پلیس برنامه‌های مشترکی داشته و موفقیت‌های چشمگیری نیز حاصل کرده‌ایم که این امر در بحث حوادث رانندگی موجب کاهش تخلفات و تصادفات ناگوار شده است.

موسوی حقیقی، دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی روستاها و شهرها که با رای مردم عهده‌دار خدمت به روستاها و شهرها شده‌اند را بهترین یاوران ستاد دیه عنوان کرد و افزود: این افراد توانایی دارند رسالت ستاد دیه را در روستاها و شهرها تبیین کرده و ضمن برگزاری جلسات مشترک با نیکوکاران و خیرین آن‌ها را در جهت آزادی زندانیان غیرعمد و نیازمند بیش از پیش ترغیب کنند.

وی در پایان با اشاره به افتتاح شعبه شورای حل اختلاف ستاد دیه استان و اخذ رضایت از شاکیان پرونده‌ها، اظهار کرد: در این شورا با دعوت از شکات و صحبت و میانجی‌گری با طلبکاران و اولیای دم توانسته‌ایم مبلغ دیه‌ها را تا حدود زیادی کاهش داده و در مواردی حتی به طور کامل اخذ گذشت رضایت‌مندانه داشته باشیم.

موسوی‌ با بیان این که استان بوشهر از لحاظ تعداد برگزاری جشن‌های گلریزان پیشتاز کشوری است، افزود: امسال طبق جدول زمانبدی در ماه مبارک رمضان میزبان 20 جشن گلریزان در شهرهایی چون بوشهر و خارگ، دیر، کاکی، دیلم، دلوار، جم، عسلویه، برازجان، آبپخش و گناوه خواهیم بود.

انتهای پیام

کد N844685