کمالوندی خبر داد؛

مطالعات محیطی توسعه نیروگاه بوشهر تا شهریورماه انجام می‌شود

سیاسی

سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران گفت: مرحله مطالعات محیطی ساخت واحدهای دوم و سوم نیروگاه بوشهر، تا شهریور امسال به پایان می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری مهر، بهروز کمالوندی در گفتگوی تلفنی با شبکه خبر و در پاسخ به اینکه عملیات ساخت واحدهای دوم و سوم نیروگاه بوشهر چه زمانی آغاز می‌شود؟ افزود: بعد از امضای پروتکلی میان آقای صالحی (رئیس سازمان انرژی اتمی) و رئیس شرکت «روس اتم» در سال گذشته مقرر شد ۲۱ ضمیمه در خصوص ساخت این دو واحد تهیه و امضا شود که کار تهیه این ضمایم به پایان رسیده است.

وی گفت: پیش‌بینی ما این است که در ماه های پایانی امسال بتوانیم آغاز ساخت این رویداد مهم را روی زمین داشته باشیم.

کمالوندی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چه تمهیداتی اندیشیده شده است تا ساخت این دو واحد مانند نیروگاه نخست طولانی نشود؟ اظهار داشت: نیروگاه نخست، ویژگی های خاص خود را داشت و ما اصرار داشتیم که بخش مهمی از طراحی های غربی در آن استفاده شود که از محاسن این نیروگاه، استفاده از سیستم ایمنی غربی و همچنین شرقی بود که به همین علت یکی از ایمن‌ترین نیروگاه‌های دنیاست.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران افزود: درباره واحدهای دوم و سوم این نیروگاه، به نظر می‌رسد در زمان معین ساختش به پایان می‌رسد، چراکه در زمان ساخت نیروگاه نخست زیرساختهای ساخت چهار نیروگاه دیگر هم پیش‌بینی شده است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به تجربیات خوب ایران به لحاظ نیروی انسانی و همچنین تجربیات خوب روس ها در ایران، به نظر می رسد سرعت کاری این دو واحد نیروگاهی بیشتر از نیروگاه نخست باشد.