رحمانی:

امام(ره) هیچگاه از حفظ تمامیت ارضی کشور نمی‌گذشت

حجت‌الاسلام رحمانی گفت: امام راحل هیچگاه موافق جنگ و خشونت نبودند ولی از تمامیت ارضی کشور و حفظ حریم‌های جمهوری اسلامی ایران نیز کوتاه نمی‌آمدند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام و المسلمین علی رحمانی به عنوان یکی از نزدیکان امام راحل در نهمین همایش امام خمینی (ره) و سیاست خارجی با بیان اینکه ملت ما از اول انقلاب شاهد ترورها و کارشکنی‌های بسیاری بوده است، گفت: امروز با اقتدار کامل با زبان گفت‌وگو با قدرت‌های بزرگ جهان وارد مذاکره شده است.

وی ادامه داد: امام راحل تلاش‌های زیادی در حراست و تداوم انقلاب اسلامی داشته‌اند و همچنین تلاش زیادی در بعد سیاست خارجی کشور می‌کردند تا انقلاب‌مان را به خوبی به سایر کشورها معرفی کنند ولی امام راحل به مراقبت از انقلاب نیز توصیه‌های بسیاری کردند.

رحمانی با بیان اینکه دشمنان ما با نفوذ در گروه‌های افراطی و غیرافراطی تلاش می‌کنند به انقلاب ضربه بزنند، گفت: باید از شر دشمنانی که به صورت پنهانی درصدد ضربه زدن به ما هستند به خدای بزرگ پناه ببریم و با وجود اینکه اسلام دین صلح و همزیستی بین اقوام و ملت‌ها است ولی نباید از توطئه‌های مخفیانه دشمنان نیز غافل شویم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امام خمینی (ره) موافق جنگ نبودند ولی هیچگاه از تمامیت ارضی کشور نیز کوتاه نمی‌آمدند. ایشان قبل از آغاز ایران و عراق نیز افرادی را برای گفت‌وگو و مذاکره به عراق فرستادند تا جنگ آغاز نشود ولی این صدام بود که با وجود تمام مذاکرات انجام شده به کشورمان حمله کرد با این حال امام راحل هیچگاه اجازه نفوذ سربازان ما به خاک عراق در مناطقی که مسکونی بودند را ندادند.

انتهای پیام

کد N844582

خواندنی از سراسر وب