سردار جلالی: اولین هسته تشکیل ساخت موشک توسط شهید تهرانی‌مقدم ایجاد شد

پدافند غيرعامل

رییس قرارگاه پدافند غیرعامل با اشاره به تلاش‌های سردار شهید تهرانی‌مقدم، گفت که اولین هسته تشکیل ساخت موشک توسط شهید حسن تهرانی‌مقدم در سپاه ایجاد شده است.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سردار غلامرضا جلالی در مراسم افتتاح مجتمع فرهنگی سردار سرلشکر شهید حسن تهرانی‌مقدم، ابراز امیدواری کرد که بتوانیم یاد و خاطره شهید تهرانی‌مقدم را زنده نگه داریم.

وی ادامه داد: امکان تولید اولین ماکت قطعات موشکی در قرارگاه پدافند غیرعامل ایجاد شده است که محل کار شهید تهرانی‌مقدم نیز در همین مکان بوده است. بر همین اساس تلاش شد ماکتی از موشک خلیج فارس که موشک ساحل به دریا و از ساخته‌های شهید تهرانی‌مقدم است را در حیاط مجتمع بنا کنیم.

رییس قرارگاه پدافند غیرعامل همچنین گفت: با توجه به ظرفیت‌هایمان تلاش کردیم که ماکتی از ساخته‌های این شهید را بسازیم با این مضمون که آرزوی این شهید در این ماکت محقق شده است مبنی بر اینکه روزی موشک‌ها به اسرائیل می‌خورد و اسرائیل را نابود می‌کند.

جلالی با بیان اینکه در بازسازی مجتمع فرهنگی شهید تهرانی‌مقدم طراحی بر اساس ارزش‌های دفاع مقدس انجام شده است، گفت که این آثار حجمی و از دستاوردهای شهدا است. تمامی تلاش به کار گرفته شده تا بتوانیم یاد شهدا را زنده کنیم.

به گزارش ایسنا، همچنین در این مراسم از خانواده‌های شهیدان زین‌الدین، کاوه، بروجردی، صیادشیرازی، آب‌شناسان و تهرانی مقدم با حضور فیروزآبادی، نمازی، سلامی، جلالی و کوثری با ارائه تابلوی فرش مزین به تصویر این شهیدان تجلیل شد.

انتهای پیام

کد N844567