فردا برگزار می‌شود؛

اختتامیه پانزدهمین دوره طرح هزاران ختم قرآن

قرآن کريم,شعبان,نيمه شعبان

مراسم اختتامیه پانزدهمین دوره طرح هزاران ختم قرآن کریم همزمان با جشن میلاد نور، حضرت حجت (عج) فردا، 13 خردادماه، مقارن با نیمه شعبان در مصلای بزرگ ری برگزار می‌شود.

مراسم اختتامیه پانزدهمین دوره طرح هزاران ختم قرآن کریم همزمان با جشن میلاد نور، حضرت حجت (عج) فردا، 13 خردادماه، مقارن با نیمه شعبان در مصلای بزرگ ری برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار دین واندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در راستای ترویج فرهنگ انتظار و دعا برای تعجیل در فرج منجی عالم بشریت(عج) و با توجه به اهمیت و برکات ختم قرآن از جمله اجابت قطعی یک دعا برای ختم کننده و این‌که بالاترین دعاها و عبادت‌ها، انتظار فرج خوانده شده است، رادیو قرآن امسال نیز با همکاری نهادهای قرآنی کشور، پانزدهمین دوره طرح هزاران ختم قرآن مجید را برگزار کرد.

طرح هزاران ختم قرآن از سال 1379 هر ساله طی نیمه اول ماه شعبان، همزمان با میلاد امام زمان(عج) با هدف دعا برای سلامتی و تعجیل در فرج حضرت ولی عصر(عج) برگزار می‏شود و از آغاز این طرح تاکنون سازمان‏‌ها و نهادهای فرهنگی دولتی و سازمان‏‌های مردم‏‌نهاد برای اجرای این طرح همکاری خوبی داشته‏‌اند.

آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)، بنیاد ختم قرآن مجید، مجموعه خبرگزاری ایکنا و صداوسیما از اصلی‏‌ترین همکاران رادیو قرآن در اجرای این طرح قرآنی به شمار می‌روند.

مراسم اختتامیه پانزدهمین دوره طرح هزاران ختم قرآن همزمان با جشن میلاد نور، امام زمان (عج) فردا، 13 خردادماه، مقارن با نیمه ماه شعبان المعظم در مصلای بزرگ ری و در جوار آستان مقدس حضرت عبدالعظیم (ع) برگزار می‌شود.

از جمله برنامه‌های در نظر گرفته شده برای این مراسم، تلاوت قرآن توسط داود لاچینانی، قرائت دعای سمات توسط احمد زین العابدین فرد، مدیحه سرایی توسط حمید رمضانپور، سخنرانی توسط حجت الاسلام و المسلمین قرنی و قرائت دعای ختم قرآن توسط مجری برنامه است.

در ادامه نیز با پخش اذان، نماز جماعت در محل مصلای بزرگ ری برگزار خواهد شد.

این برنامه از ساعت 19 لغایت 20:30 توسط رادیو قرآن به صورت زنده و مستقیم پخش خواهد شد.

انتهای پیام

کد N844555