سردار سلامی:

با ادبیات محترمانه باید با ملت ایران سخن گفت

سیاسی

جانشین فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه کار آمریکا رو به زوال است، گفت: دوران قلدری و زورگویی در برابر ملت ایران تمام شده است و باید فقط با ادبیات توأم با احترام با ملت ایران سخن گفت.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سردار سرتیپ حسین سلامی در مراسم افتتاح مجتمع فرهنگی سردار سرلشکر شهید حسن تهرانی مقدم، گفت: امروز به نقطه‌ای رسیده‌ایم که با اطمینان و آرامش بدون هیچ هراسی صاحب آنقدر قدرت عظیم مادی و معنوی هستیم که می‌توانیم با اعتماد به نفس، آرامش، وقار و بر اساس واقع‌بینی و منطق توازن قدرت بین خود و دشمنان‌مان داشته باشیم.

وی با تاکید بر اینکه دوران قلدری و زورگویی در مقابل ملت ایران تمام شده است، گفت: فقط با ملت ایران می‌توان با ادبیاتی توأم با احترام و در فضای عادلانه سخن گفت. ادبیات تهدید برای تغییر تفکر و یا تغییر مدل رفتار در برابر ملت ایران دیگر برای همیشه بی خاصیت و ناکارآمد است.

به گفته وی، استراتژی‌های قهرآمیز و خشونت‌بار، تحریم، تهدید، تحقیر و ارعاب دیگر هیچ کدام برای ملت ایران قابل پذیرش نیست.

جانشین فرمانده کل سپاه تاکید کرد: آنها هنوز فکر می‌کنند می‌توانند زاویه نفوذی به سرنوشت و تاریخ کشور ایران باز کنند اما همه روزنه‌ها بسته است و راهی برای نفوذ وجود ندارد جز اینکه اعتبار، اعتماد، منزلت و قدرت این ملت بزرگ پذیرفته شود.

وی ادامه داد: آمریکایی‌ها می‌گویند برخوردشان در موضوع هسته‌ای با ایران بر اساس اعتماد نیست. آنها نشان دادند که به ملت بزرگ ایران بی‌اعتمادند. می‌گویند که ما باید با منطق راستی آزمایی عمل کنیم حال اینکه آمریکایی‌ها انشاکننده، مروج و حامی تمامی دیکتاتورهای عالم است و به عبارت دیگر همه حکام دیکتاتور عالم پرورش یافته مکتب سیاسی آمریکا هستند.

سلامی اضافه کرد: سازندگان تمام دستگاه‌های شکنجه، به زندان کشاندن آزادگان جهان، مدیر تمامی کودتاها، اشغال سرزمین‌ها و بمباران عروسی‌ها و حمله شبانه به خانه‌های مردم و لرزه به اندام انداختن دختران و پسران کوچک در نیمه‌های شب در افغانستان را آمریکا انجام می‌دهد. آمریکا حامی رژیم صهیونیستی و تروریست‌های عالم است.

جانشین فرمانده کل سپاه تاکید کرد: رییس‌جمهور آمریکا باید بداند که کار این قدرت رو به زوال است. آثار این زوال به خوبی برای همه روشن است. از طرف دیگر ملت ایران تصمیم گرفته که از عزت و منزلت و دستاوردهای بزرگ انقلاب پرشکوه‌اش و میراث جاودان شهیدانش یعنی استقلال، آزادی و کرامت و اعتبارش تا آخر دفاع کند. این راه ما و شهیدان است راهی که رهبر ما برای سعادت این ملت ترسیم کرده است.

وی با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری در دانشگاه امام حسین گفت: رهبر معظم انقلاب حدود 10 روز پیش دستهایشان را بالا برد و به جهان هشدار داد که من اجازه نمی‌دهم این «من» تجلی اراده ملت و فرهاد همه مردم ایران است که از میان لب‌های مبارک رهبرشان این پیام عزت‌بخش را به همه جهان مخابره کرد. ما برای تحقق این پیام تا آخر ایستاده و جان می‌دهیم و این اراده مسلم را به دشمنان‌مان به اذن خدا تحمیل می‌کنیم.

به گزارش ایسنا، سلامی همچنین با برشمردن ویژگی‌های شهدا بخصوص شهید زین‌الدین، کاوه، بروجردی، صیاد شیرازی، آب‌شناسان و تهرانی مقدم، گفت که ملت ایران امامان و رهبران بزرگی داشته که منبع اصلی اقتدار، آگاهی، عزت و منزلت و کرامت هستند. ملت ایران با الهام از عاشورا، ایثار، گذشت، جوانمردی و آزادگی را به جهانیان نشان داد.

جانشین فرمانده کل سپاه ادامه داد: ملت ایران با داشتن رهبران بزرگ که منبع اصیل اقتدار، آگاهی، عزت و صلابت هستند از عاشورا درس ایثار، گذشت، جوانمردی و عزت گرفته‌اند و با همین رویه امور را به پیش می برند.

وی با بیان اینکه شهیدان سرمایه‌های معنوی و جاویدان در کشور هستند، گفت: بنابر اعتراف اوباما رییس بزرگ‌ترین قدرت ظاهری و رییس بزرگ‌ترین شکوه شیطانی تاریخ ایران، ایرانی‌ها در جنگ با صدام یک میلیون شهید دادند که این نشان می‌دهد هرگاه بقای ملی و یا غرور ایرانی‌ها خدشه‌دار و تهدید شود آنها سرسختانه می‌ایستند.

سلامی تاکید کرد که شهیدان تفسیرگر نقش بزرگ شکست‌ناپذیری، ثابت‌قدمی و نفوذناپذیری ایران در دشمنان هستند که اگر این شهیدان نبودند ما با چه سندی می‌خواستیم بگوییم که تا آخر مقابل دشمن ایستاده‌ایم. شهدا اسناد زنده ادعاهای ما برای ایستادن در خط مقاومت و در برابر زیاده‌خواهی‌های دشمنان هستند.

انتهای پیام

کد N844534