در دیدار رییس مجلس ملی سوریه

شمخانی: مسیرهای پشتیبانی تروریست‌ها به‌زودی مسدود می‌شود

سیاسی

نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی صبح سه‌شنبه با محمد جهاد اللحام، رییس مجلس ملی سوریه دیدار و پیرامون آخرین تحولات سوریه و منطقه با وی گفت‌وگو کرد.

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علی شمخانی با تجلیل از ایستادگی و مقاومت چهار ساله دولت، ارتش و مردم سوریه در برابر گروه‌های متعدد تروریستی، تنها راه مقابله فراگیر و همه جانبه با فتنه تروریست‌های تکفیری را بهره‌گیری از ظرفیت گفت‌وگو و همکاری میان کشورهای اسلامی و نفی دخالت کشورهای فرامنطقه‌یی دانست.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به افشای اسناد حمایت مستقیم برخی کشورهای منطقه که موجب اعتراضات گسترده مردمی نیز شد گفت: آمریکا و هم‌پیمانان منطقه‌یی آن به صورت رسمی و آشکار ضمن آموزش و تجهیز تروریست‌های تکفیری، اجرای قطعنامه شورای امنیت را زیر پا گذارده و به جای محدودسازی حمایت‌های مالی و تسلیحاتی از تروریست‌ها، مردم و دولت قانونی و مشروع سوریه را هدف تحریم قرار داده‌اند.

او گفت: سوریه خط اول دفاع از سرزمین‌های اسلامی در برابر رژیم صهیونیستی و موج افسار گسیخته تروریسم تکفیری است و تضعیف آن موجب بحرانی و غیرقابل کنترل شدن وضعیت تمام کشورهای همسایه و منطقه خواهد شد.

شمخانی با تاکید بر حمایت قاطع و همه جانبه ایران و بسیاری از کشورها از سوریه، بر تحول وضعیت میدانی به نفع تامین امنیت مردم سوریه با عزم و اراده قاطع فرماندهان نظامی و امنیتی این کشور و هم‌چنین مسدودسازی مسیرهای پشتیبانی تروریست‌ها در آینده نزدیک خبر داد.

نماینده مقام معظم رهبری پیگیری طرح‌های تجزیه‌طلبانه برای منطقه از سوی آمریکا و برخی هم‌پیمانان منطقه‌یی آن را دلیلی روشن بر مرتبط بودن آغاز فتنه تروریسم در سوریه و عراق با اراده نظام سلطه دانست و خاطرنشان کرد: اگر کشورهای غربی با بحران‌سازی سعی در تامین امنیت برای رژیم صهیونیستی دارند قطعا دچار خطای محاسباتی غیرقابل جبرانی شده‌اند.

وی افزود؛ تروریسم شمشیری دو لبه است که تجربه‌های اخیر نشان داده که سینه حامیان خود را نیز خواهد شکافت.

محمد جهاد اللحام، رییس مجلس سوریه در این دیدار ضمن تقدیر از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های مختلف، نقش منفی همراهی برخی کشورهای همسایه سوریه با تکفیری‌های افراطی را کارنامه سیاهی برای آن‌ها دانست که حفظ امنیت کشورهای اسلامی را به منافع کشورهای استعماری ترجیح داده‌اند.

رییس مجلس سوریه گفت: متأسفانه اراده واقعی برای مبارزه با تروریسم وجود ندارد و سازمان ملل و شورای امنیت با بی‌تفاوتی نسبت به اعدام‌های گسترده مردم بی‌گناه توسط گروه‌های تکفیری، صرفا نظاره‌گر جنایت‌ها هستند.

او افزود؛ با تمام توان خود برضد تروریسم در سوریه خواهیم جنگید و در این مسیر بر اراده قاطع مردم و نیروهای مسلح سوریه و پشتیبانی دوستان خود تکیه داریم.

انتهای پیام

کد N844523