روزنامه "الوفد":

مصر در مسیر اصلاح و ترمیم روند روابط خود با ایران گام بردارد

سیاسی

روزنامه "الوفد" مصر در مقاله‌ای با تشریح چالش‌ها، فرصت‌ها و دستاوردهای یک سال اخیر دولت عبدالفتاح السیسی در عرصه داخلی و روابط خارجی این کشور، ابراز امیدواری کرده تا مصر در مسیر بهبود و ترمیم روابط با ایران گام بردارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، نویسنده این مقاله حضور مصر در عرصه تحولات منطقه و جهان را منوط به بهبود روابط با ایران دانسته و تاکید کرده است: مخالفان ازسرگیری روابط بین قاهره و تهران کسانی هستند که درصدد غیبت و کنار گذاشتن مصر از عرصه تحولات منطقه‌یی و بین المللی هستند.

این روزنامه در بخشی دیگر ازاین مقاله با اشاره به روند توسعه روابط خارجی مصر با کشورهای جهان به خصوص برقراری روابط متوازن با کشورها در شرق، غرب و قاره آفریقا و هم‌چنین در منطقه خاورمیانه و خلیج فارس، بر تلاش مصر برای توسعه روابط با کشورهای تاثیرگذاری مثل روسیه و چین و هم‌چنین اصلاح رویکرد اشتباه گذشته در قبال سوریه تاکید کرده است.

نویسنده این مقاله ضمن امیدواری مبنی بر این که مصر در مسیر اصلاح و ترمیم روند روابط خود با ایران گام بردارد، تاکید کرده است که دو کشور ایران و مصر نیاز مبرمی به تلاش برای ترمیم روابط دو کشور دارند و کسانی که خواستار استمرار قطع روابط دیپلماتیک مصر با ایران هستند، درصددند تا مصر را از عرصه تحولات منطقه‌یی و بین المللی کنار بگذارند.

انتهای پیام

کد N844496