عارف:

امام خمینی(ره)هیچگاه از محوریت مردم در حکومت اسلامی غافل نشد

محمدرضا عارف,بيست و ششمين سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی ره

رئیس بنیاد امید ایرانیان گفت: نظریه امام خمینی(ره) باید در محافل علمی و دانشگاهی بررسی و حتی به چالش کشیده شود زیرا این بررسی مطمئنا موجب تثبیت نظریه امام(ره) خواهد شد.

رئیس بنیاد امید ایرانیان گفت: نظریه امام خمینی(ره) باید در محافل علمی و دانشگاهی بررسی و حتی به چالش کشیده شود زیرا این بررسی مطمئنا موجب تثبیت نظریه امام(ره) خواهد شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، محمدرضا عارف در مراسم تجدید میثاق اعضای بنیاد امید ایرانیان با آرمان های امام خمینی (ره) در حسینه جماران با گرامی‌داشت یاد و خاطره رهبر فقید انقلاب و تبریک اعیاد شعبانیه، حسینه جماران را مرکز فرماندهی انقلاب نامید و گفت: خرداد، ماه امام، ماه شروع انقلاب و ماه جاودانگی و استمرار خط امام است، آنچه که امروز جامعه ما و امت اسلامی و خیرخواهان دنیا به آن نیاز دارند اندیشه امام(ره) است.

وی در ادامه افزود: اگر روند شروع انقلاب از خرداد 42 تا به امروز مرور شود و به آنچه در منطقه و جوامع اسلامی در حال رخ دادن است توجه گردد صحت نظریه امام مبنی بر حاکمیت رای و نظر مردم اثبات می شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین با بیان اینکه امروز آشنایی با ابعاد مختلف شخصیت رهبر فقید انقلاب مورد نیاز جامعه بشری است، تاکید کرد: باید ابعاد جاودانگی امام در محافل علمی و دانشگاهی بررسی شود و راه حل مشکلات دنیای اسلام شناساندن نظریه های مترقی امام خمینی(ره) است.

وی با تاکید بر اینکه امام هیچگاه از محوریت مردم در حکومت اسلامی غافل نشد خاطر نشان کرد: امام مردم را صاحب اصلی انقلاب می دانست و اوج این نگاه امام را در بدو ورود ایشان به کشور در بهمن 57 می‌توان دید که تاکید کردند به پشتوانه ملت دولت تشکیل می دهم و این نگاه امام را در قانون اساسی می توانیم مشاهده کنیم.

عارف با اشاره به دیدگاه امام به مجلس شورای اسلامی یادآور شد: امام مجلسی را که نمایندگان ملت در آن حضور داشته باشند را در راس امور می‌دانست و آنچه که امروز بر همگان واجب است استمرار این نگاه در همه عرصه ها به خصوص عملیاتی کردن همه اصول قانون اساسی است.

وی بر ضرورت توجه به بعد اخلاقی رهبر فقید انقلاب تاکید کرد و گفت: خوشبختانه موسسه تنظیم و نشر آثار امام کارهای ارزشمندی در خصوص شناساندن ابعاد شخصیتی امام انجام داده است اما به نظر می‌رسد راهی که باید بپیماییم نسبت به راهی که طی شده است زیاد است.

عارف در پایان از اعلام آمادگی بنیاد امید ایرانیان برای همکاری با موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی خبر داد.

انتهای پیام

کد N844474