ویژه‌برنامه‌های فرهنگی هنری سالگرد ارتحال امام (ره)

سیاسی

ویژه‌برنامه‌های فرهنگی هنری سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) اعلام شد.

به گزارش ایسنا، فرهنگسرای رضوان برای پنجمین سال پیاپی با برگزاری ویژه‌برنامه «ره‌بر ره‌یافتگان» در گلزار شهدای بهشت زهرا(س) از میهمانان حاضر در مراسم بیست و ششمین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) و قیام 15 خرداد میزبانی می‌کند.

بنا بر اعلام سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، «ره‌بر ره‌یافتگان» روزهای چهارشنبه تا جمعه 13 تا 15 خردادماه با حضور زائران حرم مطهر امام و شهدا برگزار می‌شود و امسال به دلیل همزمانی با جشن میلاد حضرت ولی عصر(عج) و نیمه شعبان، برنامه‌هایی هم به همین مناسبت در نظر گرفته شده که در فاصله میان مزار 72 شهید انقلاب و فرهنگسرای رضوان برگزار خواهد شد.

برپایی غرفه‌های گفتمان دینی، کودک، خطاطی، ایستگاه صلواتی، کانون خادم الشهدا، اهدای خط‌نوشته، اطلاع‌رسانی به زائران، عرضه محصولات فرهنگی و نمایشگاه و فروشگاه کتاب‌های انقلاب و دفاع مقدس از جمله بخش‌های برنامه «ره‌بر ره‌یافتگان» اعلام شده است. ضمن اینکه با حضور و مشارکت مردم کارگاهی هنری به طول 50 متر برگزار و در حاشیه آن نمایش‌های خیابانی اجرا می‌شود.

در بخشی دیگر از برنامه‌های متمرکز فرهنگسرای رضوان پنج ایستگاه روایتگری در نقاط پرتردد گلزار شهدا برپا و در آن حوادث جنگ و خاطراتی از امام و شهدا برای جوانان بازگو می‌شود. محل برپایی این ایستگاه‌ها قطعه شهدای گمنام، مزار شهید علی صیاد شیرازی، مزار شهید پلارک، مزار شهید چمران و یادمان 72 تن است.

بنا بر اعلام، برگزاری نشست‌های تخصصی با حضور استادان حوزه و دانشگاه با موضوع انتظار و بیداری اسلامی از برنامه‌های جنبی است که با دعوت از اعضای کانون خادم الشهدا در سالن همایش‌های فرهنگسرای رضوان انجام می‌شود. نمایش 100 اثر فاخر و اجرای زنده رادیو رضوان هم از دیگر فعالیت‌های فرهنگی هنری در گلزار شهدا خواهد بود.

انتهای پیام

کد N844399