فارین پالسی: حزب‌الله لبنان در اوج قدرت است

حزب‌الله لبنان

مجله فارین پالسی در گزارشی به بررسی نبردهای گردان‌های حزب‌الله با جبهه النصره و داعش در مرزهای لبنان – سوریه و نیز پیروزی‌های اخیر این حزب در اطراف منطقه کوهستانی قلمون در حد فاصل لبنان – سوریه پرداخت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مجله فارین پالسی در گزارش اخیر خود ضمن اشاره به نبردهای سنگین حزب‌الله با جبهه النصره و داعش در منطقه به نقل از منابعی از این حزب، به پیروزی‌های اخیر آن در بیرون راندن شبه نظامیانی که در جنوب لبنان حضور داشتند و بازگشایی راه ارتباطی اصلی لبنان – سوریه پرداخت.

فرماندهان نظامی حزب‌الله نیز اعلام کردند، کنترل 120 مایل مناطق مجاور مرزهای لبنان را با بیرون راندن تروریست‌های جبهه النصره از حدود 40 پایگاه جنگی به دست گرفته‌اند و علاوه بر آن در منطقه شمال رشته کوه‌های قلمون نیز با تروریست‌های داعش وارد نبرد شده‌اند.

همچنین در این گزارش به ماموریت‌هایی که حزب‌الله در خارج از لبنان انجام داده پرداخته شده است. بخشی از گردان‌های این حزب در کنار ارتش سوریه و بخشی دیگر در کنار داوطلبان مردمی در عراق می‌جنگند.

طبق گزارش این مجله، ماموریت گردان‌های حزب‌الله تغییر بزرگی کرده است. پیش از این تمامی اتهام این حزب مقابله با رژیم صهیونیستی در تجاوزهای مکرر به خاک لبنان بود اما اکنون با تغییر ماموریت حزب‌الله و انتقال از لبنان به سوریه و عراق، حزب‌الله در شکل‌دهی به وضعیت فعلی منطقه نقش مهمی ایفا می‌کند.

انتهای پیام

کد N844398