جنجال بر سر توالت‌های کاخ اردوغان!

ترکیه

اظهارات رهبر اپوزیسیون ترکیه مبنی براینکه اردوغان در کاخش توالت‌های طلا کار گذاشته رییس جمهوری ترکیه را به خشم آورد و وی در اظهاراتی تند قلیچدار اوغلو را به بازدید از کاخش برای یافتن توالت‌های طلا دعوت کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه حریت، رجب طیب اردوغان، رییس جمهوری ترکیه از کمال قلیچداراوغلو، رهبر اپوزیسیون دعوت کرد تا از کاخ 1150 اتاقی دیدن کند و سرویس‌های بهداشتی این کاخ را مورد بازدید قرار دهد.

اقلیچداراوغلو اردوغان را متهم کرده بود که از بیت‌المال به نفع خود و خرید و ساخت تجملات بهره می‌برد و توالت‌های کاخش را از ورقه های طلا درست کرده است.

روز یکشنبه در ترکیه انتخابات پارلمانی برگزار می‌شود. اردوغان نمی تواند در این انتخابات شرکت کند اما به نفع حزب حاکم عدالت و توسعه کمپین انتخاباتی برگزار کرده است. وی امیدوار است که حزبش بتواند اکثریت مورد قبول را برای تغییر در قانون اساسی و جایگزین کردن سیستم سیاسی پارلمان ترکیه بجای سیستم ریاست جمهوری به دست آورد.

قلیچداراوغلو دعوت اردوغان را برای بازدید از کاخ جدیدش رد کرده است.

این کاخ که در آنکارا قرار دارد بر روی یک زمین کشاورزی و جنگلی ساخته شده و زمانی متعلق به کمال آتاتورک، موسس ترکیه نوین بوده است. منتقدان کاخ اردوغان را "کاخ غیرقانونی" می‌دانند.

دبیرکل حزب مردم جمهوری‌خواه ترکیه گفت: رییس جمهوری که به اجرای قانون و دادگاه احترام می‌گذارد، نباید در یک مکان غیرقانونی ساکن باشد.

اردوغان به قلیچداراوغلو گفته بود اگر نتواند وسیله تجملاتی یا توالت‌هایی با ورقه طلا در کاخ بیابد، باید استعفا کند.

انتهای پیام

کد N844391