سردار جلالی در آیین افتتاح مجتمع فرهنگی شهید طهرانی مقدم مطرح کرد:

ساخت ماکت دستاوردهای شهید تهرانی مقدم با طرح های مهندسی و هنری

سیاسی

رئیس پدافند غیرعامل کشور گفت: تلاش داریم در قالب طرح های مهندسی و هنری، دستاوردهای شهید تهرانی مقدم را با ساخت ماکت هایی از موشک های ایشان در مجتمع فرهنگی شهید تهرانی مقدم به نمایش بگذاریم.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار غلامرضا جلالی رئیس پدافند غیرعامل کشور در  آیین افتتاح مجتمع فرهنگی شهید حسن طهرانی مقدم، با اشاره به اینکه اولین هسته تشکیل صنعت موشکی توسط شهید طهرانی مقدم ایجاد شد، گفت: این اتفاق در فضایی انجام شد که امروز در اختیار سازمان پدافند غیرعامل قرار گرفته است و امیدواریم طوری عمل کنیم که یاد وخاطره ایشان زنده نگه داشته شود.

وی افزود: این مکان اولین فضای تولید قطعات موشکی بود و همچنین شهید طهرانی مقدم در این مکان کار می کردند.

سردار جلالی با بیان اینکه یک ماکت از موشک خلیج فارس که موشکی ساحل به دریا است در حیاط مجتمع فرهنگی ساخته ایم، تصریح کرد: تلاش می کنیم تا دستاوردهای این بزرگوار را در محوطه این مجتمع فرهنگی پیاده سازی کنیم و تمام سعی مان را کرده ایم در قالب طرح های مهندسی وهنری آرزوی این شهید که همواره می گفت می خواهم این موشک ها روزی به اسرائیل اصابت کند را پیاده سازی نماییم.

رئیس پدافند غیرعامل کشور ادامه داد: آثار ارزش های دفاع مقدس تبدیل به مجتمع فرهنگی شد و سعی کردیم با ساخت سردیس شهدا تلاش و زحمات آنها را در قالب تصاویر داشته باشیم.

وی با بیان اینکه فضای مجتمع فرهنگی شهید تهرانی مقدم کارکردی دو طرفه دارد، خاطرنشان کرد: ما از این فضا در دو جهت استفاده می کنیم یکی برای برگزاری همایش ها و جلساتی که سازمان پدافند غیرعامل برگزار می کند و دیگری به عنوان یک مجتمع فرهنگی که در اختیار مردم نیز خواهد بود.