زاکانی در رونمایی از کتاب امام بزرگوار ما:

عده‌ای با اظهارات عجیب و غریب می‌خواهند امام را مصادره کنند

سیاسی

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: عده‌ای با اظهارات عجیب و غریب می‌خواهند امام را مصادره کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا زاکانی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در مراسم رونمایی از کتاب «امام بزرگوار ما» در کافه نخلستان تهران با بیان اینکه امروز بعد از ربع قرن از رحلت امام (ره) شاهد این هستیم که عده ای به دنبال تحریف امام خمینی هستند اظهار کرد:این افراد در پی این هستند که امامی که چند وجهی بود را تحریف شده به نسل امروز و فردا تحویل دهند و این الگوی تمام عیار را که از عمق توحیدی برخوردار بود را برای امروز و فردای ما وارونه جلوه دهند.

وی افزود: این افراد در دهه ۷۰ کوشیدند امام را محو کنند اما نتوانستند ولی می خواستند با نام امام در  تمام عرصه ها حاضر شوند اما در عین حال یاد او را محو کنند اما موفق نشدند.

زاکانی تاکید کرد: آنها در سیر زمان به این نتیجه رسیدند که این اقدامات را انجام دهند چرا که همه ابعاد وجودی امام را نمی توانستند تحمل و درک کنند.

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: بنابراین معتقدند بودند امام را باید تحریف و سپس به جامعه معرفی کرد لذا تلاش می کنند که  شخصیت امام و اندیشه امام و آنچه که از ایشان به یادگار مانده است را دستخوش تغییر قرار دهند تا بتوانند امیال خود را با نام امام به نسل امروز هدیه کنند.

وی با بیان  اینکه امروز دیدم یکی از آقایان گفته بود اینکه امام می فرمایند میزان حال فعلی افراد ناظر به قبل از انقلاب است گفت:  خدا را شکر که نسل زمان انقلاب هست و مکتوبات امام و صحیفه نور هم وجود دارد و وصیت نامه ایشان هم  هست با این حال این آقایان در حضور این نسل و با وجود صحیفه اظهارات عجیب و غریب می کنند برای اینکه امام را مصادره کنند چرا که اندیشه امام اسلام ناب است و این اسلام ناب برای عده ای مانع شده است.

زاکانی با اشاره به ساخت مرقد جدید امام گفت: امثال ما که در گذشته حسینیه ساده امام را دیده ایم آن حسینیه ای که کاهگلی بود و امام حتی حاضر نبود رنگ بشود امروز عده ای تلاش می کنند که مرقد امام را طوری بسازند و با هزار و یک توجیه می گویند اینجا یک میراث فرهنگی است. این افراد می خواهند از اندیشه امام عبور کنند اما زهی خیال باطل.

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: امیدواریم تلاش مجاهدانه در جهت فهم درست امام انجام شود تا با یک جهاد بزرگ و و کاووشی عمیق بتوانیم به شناخت آن خورشید تابناک برسیم.

ادامه دارد...