سفیر جدید آمریکا در مکزیک منصوب شد

رئیس‌جمهوری آمریکا دیپلمات کهنه‌کار امور آمریکای لاتین را به عنوان سفیر آتی آمریکا در مکزیک منصوب کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا "روبرتا اس. یاکوبسون" را که به عنوان متخصص امور آمریکای لاتین در مذاکرات صلح‌طلبانه با کوبا نقشی اساسی ایفا کرد، به عنوان سفیر آتی آمریکا در مکزیکوسیتی انتخاب کرد.

اوباما با اعلام پست جدید یاکوبسون و سه تن دیگر گفت که وی و همکارانش دانش و تخصص لازم را برای انجام وظایفشان در اختیار دارند. وی افزود: من از انتخاب این افراد برای ایفای چنین نقش‌های مهمی بسیار خوشحالم و به دنبال همکاری با آنها هستم.

یاکوبسون یکی از اعضای ویژه سرویس اجرایی ارشد آمریکا است که به عنوان معاون وزیر امور خارجه آمریکا در امور نیمکره غربی از سال 2012 خدمت می‌کرد.

یاکوبسون از سال 2010 تا 2012 معاون مدیر امور نیکره غربی در وزارت امور خارجه آمریکا بود و همچنین سمت معاون وزیر امور خارجه در امور مکزیک، کانادا و مسائل نفتا را از سال 2007 تا 2010 بر عهده داشت. وی همچنین به عنوان مدیر اداره امور مکزیک از 2003 تا 2007 خدمت کرده است.

انتخابات میان‌دوره‌ای مکزیک قرار است هفتم ژوئن 2015 برگزار شود اما این کشور همچنان از شکاف طبقاتی و خشونت‌های مرتبط با مواد مخدر رنج می‌برد.

انتهای پیام

کد N844152