نعیم قاسم: ائتلاف می‌خواهد تروریسم تکفیری برای خدمت به طرحشان در منطقه بماند

حزب‌الله

معاون دبیرکل حزب الله لبنان اعلام کرد که سقوط شهر پالمیرا در سوریه نشانه بدی است، اما معادله در این کشور را تغییر نخواهد داد.

معاون دبیرکل حزب الله لبنان اعلام کرد که سقوط شهر پالمیرا در سوریه نشانه بدی است، اما معادله در این کشور را تغییر نخواهد داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، نعیم قاسم، معاون دبیرکل حزب الله لبنان در سخنانی سقوط شهر پالمیرا در سوریه به دست گروه تروریستی داعش را نشانه‌ای بد توصیف کرد اما گفت: این مساله معادله در سوریه را تغییر نمی‌دهد. نظام در سوریه مراکز و شهرهای بزرگی را در اختیار دارد و تحلیل گران به ضربه محکم نظام در مثلث درعا- قنیطره – دمشق که باعث امن شدن دمشق شد، نمی‌نگرند.

وی خاطرنشان کرد: آزادسازی بخش اعظمی از غوطه شرقی و غربی دمشق و حمص و حلب که 70 درصد از اراضی آن تحت تصرف تکفیری‌ها بود و نظام در حال حاضر 70 درصد آن را در اختیار دارد و همچنین نبرد قلمون،‌ تغییری در معادله به نفع نظام است.

نعیم قاسم همچنین گفت: اگر حزب الله در سوریه نمی‌جنگید، تروریسم تکفیری یقینا وارد قلب بیروت و تعدادی از مناطق لبنان شده بود.

وی در مصاحبه با شبکه المنار گفت: نبرد قلمون از یک سال قبل هدف جلوگیری از فرسایش ناشی از خودروهای بمب گذاری شده به سمت داخل لبنان بود.

معاون دبیرکل حزب الله لبنان عنوان داشت: زمانی که تصمیم برای مرحله دوم نبرد قلمون گرفته شود، مردم در آن هنگام از این مساله مطلع خواهند شد. مشارکت در نبردهای سوریه نیز باعث شد که مقاومت تجربیاتی را به دست آورد که در گذشته نداشت.

نعیم قاسم گفت: پیشروی تروریسم تکفیری در مقابل دیدگان ائتلاف ضد داعش صورت می‌گیرد. آنها می‌خواهند این تروریسم برای خدمت به طرحشان در منطقه باقی بماند. آنها نمی‌خواهد با تررویسم مبارزه کنند، بلکه می‌خواهند آن را محدود کنند.

وی درخصوص مسائل داخلی لبنان نیز گفت: حمایت ما از میشل عون، رئیس فراکسیون تغییر و اصلاح در لبنان برای ریاست جمهوری او یک گزینه لبنانی است و ارتباطی با پرونده هسته‌ای و روابط عربستان با ایران ندارد.

وی افزود: تصمیم ما این است که به مذاکرات با جریان المستقبل ادامه دهیم؛ این مذاکرات تنش‌ها را کاهش می‌دهد.

انتهای پیام

کد N844151