معاون وزیر خارجه روسیه:

حق ایران برای استفاده از انرژی هسته‌ای را به رسمیت می‌شناسیم

انرژي هسته‌يي,مذاكرات ايران و گروه 1 5,ایران و روسیه

معاون وزیر امور خارجه روسیه ابراز امیدواری کرد که ایران و گروه 1+5 بتوانند تا 30 ژوئن به توافق هسته‌ای جامع دست پیدا کنند.

معاون وزیر امور خارجه روسیه ابراز امیدواری کرد که ایران و گروه 1+5 بتوانند تا 30 ژوئن به توافق هسته‌ای جامع دست پیدا کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، سرگئی ربابکوف در نشستی در شورای فدراسیون روسیه حصول یک توافق هسته‌ای با ایران را یک پیروزی در تاریخ منع اشاعه هسته‌ای توصیف کرد و گفت: امیدواریم که تا پایان ژوئن به توافقی جامع دست یابیم.

بر اساس گزارش شبکه خبری پرس تی‌وی، معاون وزیر امور خارجه روسیه در ادامه بر اهمیت به رسمیت شناختن حق ایران مبنی بر برخورداری از انرژی هسته‌ای برای استفاده‌های صلح‌آمیز شامل غنی‌سازی اورانیوم تاکید کرد و در عین حال گفت که باید تحت نظارت بین‌المللی باشد.

این دیپلمات ارشد روس که سرپرستی هیئت مذاکره‌کننده کشورش در مذاکرات هسته‌ای را نیز بر عهده دارد، اصول گام به گام و حل و فصل تدریجی مسائل را از ویژگی‌های این مذاکرات دانست و خاطرنشان کرد که این گفت‌وگوها حق ایران برای استفاده از انرژی هسته‌ای برای مصارف صلح‌آمیز را به رسمیت می‌شناسد.

وی افزود: ما به تلاش‌ها برای دستیابی به این نتیجه ادامه می‌دهیم.

انتهای پیام

کد N844133