راه‌اندازی پارک فناوری صداوسیما

صداوسيما

تفاهم نامه همکاری بین سازمان صداوسیما و معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور با هدف ترویج فرهنگ اقتصاد دانش بنیان امضا شد.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، در نشست رئیس سازمان صداوسیما و معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور راه‌های تعامل میان صداوسیما و این معاونت بررسی شد.

در این جلسه دکتر سرافراز با اشاره به نقش رسانه ملی در ترویج اقتصاد دانش بنیان در جامعه و اصلاح نگرش افراد به آن یادآور شد: ضروری است که صداوسیما با بهره‌گیری از قالب‌های مختلف برنامه‌سازی به این موضوع اهتمام ورزد و رویکرد رسانه ملی نیز این است که اقتصاد دانش بنیان در جامع نهادینه شود.

وی تصریح کرد: صداوسیما موسسات مراکز و باشگاه‌هایی را که در حوزه اقتصاد دانش بنیان فعالند معرفی خواهد کرد.

رییس سازمان صداوسیما یادآور شد: می‌توان برنامه‌هایی را پیش‌بینی کرد که در آنها این موسسات به عنوان الگوهایی که بر پایه فکر و اندیشه گروهی به موفقیت رسیده‌اند به جامعه معرفی شوند.

سرافراز تصریح کرد: استمرار پخش این برنامه‌ها در ساعاتی منظم و در دوره‌ای خاص تاثیرگذار خواهد بود و منجر به ترویج تفکر مبتنی بر اقتصاد دانش بنیان می شود.

وی با استقبال از پیشنهاد ایجاد پارک فناوری رسانه ملی تاکید کرد که از وظایف اصلی صداوسیما ترویج علم و معرفی عالمان در حوزه‌های مختلف است.

دکتر ستاری، معاون علمی وفناوری رئیس جمهور نیز در این دیدار یادآور شد: بزرگترین مشکل در موضوع اقتصاد دانش بنیان نداشتن فرهنگ آن است؛ چرا که در دوره‌های مختلف از نفت بهره گرفته‌ایم.

وی تصریح کرد: پایه اصلی اقتصاد دانش بنیان جوانان هستند، چون اهل نوآوری‌اند و از ریسک پذیری بالایی برخوردارند.

ستاری با بیان اینکه در گذشته شرکت‌های نفتی و فولاد بزرگترین شرکت‌های جهان محسوب می‌شدند، گفت: در شرایط کنونی، شرکت هایی که بر پایه اقتصاد دانش بنیان متمرکزند جزو شرکت‌های برتر محسوب می شوند.

وی یادآور شد: که دانشگاه‌ها و مراکز آموزش ما باید به سمت ترویج و گسترش شرکت های فناوری گام بردارند.

براساس این گزارش در این نشست که برخی از معاونان رسانه ملی و معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور حضور داشتند، تفاهم نامه همکاری بین صدا وسیما و معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور به امضاء رسید.

در این تفاهم‌نامه بر ایجاد ساز و کارهای مناسب برای حمایت بیشتر از شرکت های دانش بنیان در امر تحقیق و توسعه، تولید تجاری محصولات و همچنین ایجاد زیر ساخت های مناسب برای پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان و حمایت مادی و معنوی از تجاری سازی و بومی سازی فناوری ها و نوآوری های این شرکت ها تاکید شد.

انتهای پیام

کد N844111