نیروهای امنیتی مصر طرح تروریستی اخوان المسلمین را خنثی کردند

سرویس‌های امنیتی مصر بعد از خنثی‌سازی طرح‌های تروریستی گروه‌اخوان‌المسلمین مصر برای انجام عملیات خصمانه، از بازداشت 2 تن از رهبران و چند تن از اعضای دیگر این گروه خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت شبکه اسکای نیوز عربی، سرویس‌های امنیتی مصر اعلام کردند که دو عضو دفتر ارشاد وابسته به گروه اخوان‌المسلمین را بازداشت کرده‌اند.

بازداشت محمود غزلان و عبدالرحمن البر همزمان با اعلام خنثی سازی نقشه‌های تروریستی این گروه صورت گرفت.

به گزارش رسانه‌های مصر، بازداشت این دو شخص به همراه چند تن دیگر از اعضای این گروه در استان الجیزه صورت گرفت.

سرویس‌های امنیتی مصر در بیانیه‌ای اعلام کردند که طرح‌های تروریستی گروه اخوان‌المسلمین را ناکام گذاشته‌اند. این طرح‌ها شامل جمع‌آوری اطلاعات جاسوسی و هدف قرار دادن سرویس‌های دولتی و نیروهای ارتش، پلیس، قضات، اصحاب رسانه و دیگر شخصیت‌ها بود.

در این بیانیه آمده است، این طرح توسط کسانی که آنها را رهبران بین‌المللی اخوان‌المسلمین در داخل و خارج مصر می‌نامند و با هدف نفوذ به وسایل ارتباطی سرویس‌های دولتی و مسوولان شکل گرفته بود.

این بیانیه همچنین طرف‌های خارجی را به حمایت فنی، مادی و لجستی این گروه برای اجرای عملیات مذکور متهم کرد.

طبق این بیانیه رهبران اخوان المسلمین دستوراتی را از سال 2012 در دوران محمد مرسی رییس جمهور برکنار شده مصر به بخش‌های مالی، تسلیحاتی و فنی این دفتر صادر می‌کردند که دستگاه‌های امنیتی با انجام حملاتی علیه آنها سلاح‌های آنها کشف و ضبط کرده و شماری از آنها را بازداشت کردند.

براساس این گزارش، برخی از رهبران اخوان‌المسلمین از جمله خیرت شاطر محکوم به اعدام شدند.

انتهای پیام

کد N844084