رئیس پارلمان ونزوئلا از یک رسانه‌ آمریکایی شکایت می‌کند

رهبر پارلمان ونزوئلا گفت که علیه گزارش‌های خبری آمریکایی مبنی بر اینکه وی هدف تحقیقات مرتبط با مواد مخدر قرار گرفته است، شکایت می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، تهدید "دیوسدادو کابیو"، رئیس پارلمان ونزوئلا دو هفته پس از آن صورت می‌گیرد که روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال گزارش داد که مقام‌های آمریکایی در حال بررسی فعالیتهای کابلو و سایر اعضای دولت سوسیالیست ونزوئلا به اتهام قاچاق کوکائین و پولشویی هستند.

کابیو در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی تلون (Televen) گفت که وی به رسانه‌ها اجازه نمی‌دهد که چهره وی را تخریب کنند و اصلا هم تفاوتی ندارد که مقر انتشار آنها کجا باشد. وی افزود: این اقدامات چه معنایی دارد؟ اینکه شما بخواهد در کشوری به نام آزادی بیان اقدام به تخریب چهره کسی کنید و طوری برخورد کنید که گویا هیچ اتفاقی رخ نداده است، قابل قبول نیست. بنابراین من تصمیم گرفتم که آنها را تحت پیگرد قرار داده و شکایت کنم.

وی در ادامه با انتقاد از وال استریت ژورنال گفت: من هرگز کاری انجام نداده‌ام که منافع این کشور آمریکایی جنوبی را به خطر بیندازم و اگر کسی مدرکی دال بر آن دارد، ارائه کند.

اطلاعات گزارش وال استریت ژورنال بر مبنای اظهارات محافظ سابق رئیس پارلمان ونزوئلا است که پس از فرار به آمریکا اظهاراتی ضد رئیس سابق خود گفت و مدعی شد که کابیو رهبری یک باند قاچاق را به همراهی سیاستمداران ونزوئلایی و مقام‌های ارتش بر عهده دارد.

وی هم‌اکنون رسانه‌های محلی را به دلیل انتشار گزارش‌های ضد خودش تحت پیگرد قرار داده و از روسای این سازمان‌ها خواسته است این کشور را ترک کنند. وی همچنین می‌خواهد که از شبکه خبری ای بی سی نیز که گزارشی درباره همکاری محافظ وی با مقام‌های آمریکایی منتشر کرده است، شکایت کند. با این حال بعید است که خود کابیو در یک دادگاه آمریکایی حاضر شود و مستقیما در کارهای مرتبط با آن مشارکت کند.

انتهای پیام

کد N844023