محمدرضا عارف:

می‌شود نظریات امام(ره) در محافل دانشگاهی به چالش کشیده شود

سیاسی

رئیس بنیاد امید ایرانیان با بیان اینکه امام هیچگاه از محوریت مردم در حکومت اسلامی غافل نشد گفت: باید نظریه امام باید در بخش‌های مختلف در محافل علمی و دانشگاهی بررسی و به چالش کشیده شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدرضا عارف رئیس بنیاد امید ایرانیان در مراسم تجدید میثاق اعضای این بنیاد با آرمان های امام خمینی (ره) که در حسینه جماران برگزار شد با گرامیداشت یاد و خاطره رهبر فقید انقلاب و تبریک اعیاد شعبانیه، حسینه جماران را مرکز فرماندهی انقلاب نامید و گفت: خرداد، ماه امام، ماه شروع انقلاب و ماه جاودانگی و استمرار خط امام است. آنچه که امروز جامعه ما و امت اسلامی و خیرخواهان دنیا به آن نیاز دارند اندیشه امام است.

وی افزود: اگر روند شروع انقلاب از خرداد 42 تا به امروز مرور شود و به آنچه در منطقه و جوامع اسلامی در حال رخ دادن است توجه شود صحت نظریه امام مبنی بر حاکمیت رای و نظر مردم اثبات می شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه آنچه امروز مورد نیاز جامعه بشری است آشنایی با ابعاد مختلف شخصیت رهبر فقید انقلاب است، تاکید کرد: باید ابعاد جاودانگی امام در محافل علمی و دانشگاهی بررسی شود و راه حل مشکلات دنیای اسلام شناساندن نظریه های مرتقی امام خمینی است.

وی با تاکید بر اینکه امام هیچگاه از محوریت مردم در حکومت اسلامی غافل نشد خاطر نشان کرد: امام مردم را صاحب اصلی انقلاب می دانست و اوج این نگاه امام را در بدو ورود ایشان به کشور در بهمن 57 می‌توان دید که تاکید کردند به پشتوانه ملت دولت تشکیل می دهم و این نگاه امام را در قانون اساسی می توانیم مشاهده کنیم.

عارف با اشاره به دیدگاه امام به مجلس شورای اسلامی یادآور شد: امام مجلسی را که نمایندگان ملت در آن حضور داشته باشند را در راس امور می دانست و آنچه که امروز بر همگان واجب است استمرار این نگاه در همه عرصه ها به خصوص عملیاتی کردن همه اصول قانون اساسی است.

وی بر ضرورت توجه به بعد اخلاقی رهبر فقید انقلاب تاکید کرد و گفت: خوشبختانه موسسه تنظیم و نشر آثار امام  کارهای ارزشمندی در خصوص شناساندن ابعاد شخصیتی امام انجام داده است اما به نظر می‌رسد راهی که باید بپیماییم نسبت به راهی که طی شده است زیاد است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید کرد: نظریه امام باید در بخش‌های مختلف در محافل علمی و دانشگاهی بررسی شود و حتی به چالش کشیده شود که مطمئنا تثبیت نظریه امام را نتیجه خواهد داد که از این طریق نسل سوم انقلاب با نظریه‌های امام بیشتر آشنا می شوند.

عارف در پایان از اعلام آمادگی بنیاد امید ایرانیان برای همکاری با موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی خبر داد.

سید حسن خمینی: عارف در مقاطع حساس تدبیر و سلامت نفس خویش را به وضوح به همگان نشان داد

در این مراسم که در آستانه سالگرد رحلت امام خمینی با حضور جوانان بنیاد امید ایرانیان تهران و دفاتر استانی این بنیاد در حسینیه جماران برگزار شد، یادگار رهبر فقید انقلاب طی سخنانی با قدردانی ازحضور اعضای بنیاد امید ایرانیان در حسینیه جماران به شخصیت عارف اشاره کرد و گفت: آقای عارف در مقاطع حساس تدبیر و سلامت نفس خویش را به وضوح به همگان نشان داد.

حجت الاسلام سید حسن خمینی سپس با قرائت بخشهایی از نهج البلاغه و پیام امام علی(ع) به مالک اشتر بر ضرورت نقش محوری مردم در حکوکت اسلامی تاکید کرد و گفت: همه اتکا انقلاب به مردم بود و در مقاطع مختلف انقلاب گره هایی که با دندان باز نمی شد توسط مردم مثل آب خوردن باز شد.

وی انقلاب ایران را انقلابی فراگیر دانست و خاطرنشان کرد: همه گروه ها وارد عرصه انقلاب شدند و انقلابی شکل گرفت که با دیگر انقلاب ها متفاوت بود.

سید حسن خمینی در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: انسجام و نشاط داخلی بزرگترین سرمایه در برابر دشمنان خارجی است.