فینیان کانینگهام:

سازمان‌های حقوق‌بشری ابزارهای سیاسی غرب هستند

تروريسم,شهدای ترور

یک کارشناس مطرح امور بین‌الملل از بلفاست ایرلند با اشاره به جانبداری سازمان‌های حقوق‌بشری گفت: این سازمان‌ها تنها ابزارهای سیاسی دولت‌های غربی هستند و به‌همین‌خاطر کمترین توجهی به موضوع قربانیان ترور در ایران نمی‌کنند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) فینیان کانینگهام افزود: تروریسم غربی علیه مردم ایران را بایستی در بستر انقلاب ایران در سال 1357 و سرنگونی رژیم دست‌نشانده غرب بررسی کرد.

وی افزود: از آن زمان که منافع استراتژیک غرب در خاورمیانه با شکست مواجه شد، قدرت‌های غربی و هم‌پیمانان آنان در منطقه برآن شدند که از مردم ایران انتقام بگیرند تا بلکه بتوانند کشور را به شکل سابق خود همچنان وابسته به غرب درآورند.

وی با اشاره به تلاش «36ساله آمریکایی‌ها، غربی‌ها و متحدان منطقه‌ای آن‌ها به اقداماتی علیه ایران» گفت: ایران از سال 1357تاکنون متحمل حملات جنگ مخفی آمریکا با حمایت متحدان اروپایی آن، رژیم اسرائیل و دیکتاتوری‌های عرب خلیج فارس بوده است.

نویسنده روزنامه برخط ان‌اس‌ان‌بی‌سی این حملات علیه ایران را در قالب‌های گوناگونی از قبیل تحریم‌های شدید اقتصادی و دیپلماتیک با هدف ایجاد فشار و سختی‌های اجتماعی بر تمام ملت ایران و دروغ‌پراکنی بی‌امان دولت‌ها و رسانه‌های جریان اصلی در غرب باهدف بدنام کردن، تحریف و جنایتکار قلمدادکردن ایران توصیف کرد.

وی حمایت از گروه‌های تروریستی ضدایرانی ازقبیل گروه‌های تروریستی منافقین و جندالله را نمود دیگری از دشمنی آمریکا با ایران دانست و تأکید کرد: بر کسی پوشیده نیست که آمریکا و متحدانش از گروه‌های تروریستی حمایت می‌کنند که هیچ ابایی از کشتن شهروندان بی‌گناه ایرانی ندارند.

وی ضمن اشاره به رفتار جانب‌دارانه سازمان‌های بین‌المللی حقوق‌بشری ادامه داد: گروه‌های حقوق بشری مستقر در غرب ازقبیل دیده‌بان حقوق بشر و عفو بین‌الملل تقریباً هیچ گزارشی از تروریسم دولتی غرب علیه ایران ارائه نکرده‌اند.

این روزنامه‌نگار ایرلندی ادامه داد: آمار 17000 قربانی ترور در ایران در چهاردهه گذشته به‌نسبت جمعیت این کشور برابر است با بیش از 65000 نفر از مردم آمریکا، اگر چنین حملات تروریستی در آمریکا رخ می‌داد. مطمئن باشید در این صورت گروه‌های حقوق بشری مستقر در غرب به‌طور مفصل به تحقیقات، جمع‌آوری اسناد و مدارک، تبلیغات و محکومیت هر قدرت خارجی می‌پرداختند که چنین اقدام‌های تروریستی فرضی در خاک آمریکا را حمایت کرده است.

وی افزود: این دوگانگی و فقدان نگرانی بابت 17000قربانی تروریسم دولتی غرب در ایران در میان گروه‌های حقوق‌بشری غربی نشان می‌دهد که این گروه‌ها بی‌طرف نیستند و درحقیقت تنها ابزار‌های سیاسی هستند که غالباً نقش ترویج منافع ژئوپولیتیک و تبلیغاتی دولت‌های‌شان را بازی می‌کنند.

وی افزود: یک تذکر شرم‌آور دیگر هم متوجه رسانه‌های جریان اصلی غرب است که اینگونه مسائل را به‌کلی نادید می‌گیرند. می‌توان تصور کرد اگر چنین وقایعی در آمریکا یا یک کشور اروپایی رخ می‌داد چه تیترهای آتشین و پوشش بیش‌ازاندازه‌ای از این وقایع می‌کردند.

کارشناس ایرلندی امور بین‌الملل همچنین به بی‌توجهی سازمان ملل به موضوع تروریسم دولتی غرب علیه ایران اشاره کرد و گفت: سازمان ملل هم به‌طور فضاحت‌باری نه به این موضوع توجه کرد و نه آن را محکوم نمود.

وی ادامه گفت: کنگره 17000 شهید ترور در کشور توجه جهانیان را به موضوع تروریسم دولتی غرب در ایران جلب می‌کند. باید آلام خانواده‌های 17000قربانی ترور مورد توجه قرار گیرد و عوامل و سازمان‌دهندگان این ترورها بایستی در دادگاه‌های بین‌المللی تحت پیگرد قانونی قرار گیرند.

وی تأکید کرد: دنیا باید عمق مصائبی که بر ایران رفته به‌علاوه نقض سیستماتیک حقوق بین‌الملل توسط دولت‌های غربی و رژیم‌های دست‌نشانده‌شان در منطقه و با استفاده از شبکه‌های تروریستی مستقر در این کشور را بداند.

فینیان کانینگهام خاطرنشان کرد که افکار عمومی غرب درخصوص میزان وحشتناک تروریسم دولتی غرب علیه ملت ایران در طی چهار دهه اخیر با یک خلأ مواجه است و درواقع بسیاری از شهروندان غربی از کشتارهای جمعی دولت‌های منتخب و دستگاه‌های نظامی مخفیشان در ایران مطلع نیستند.

وی افزود: افزایش آگاهی عمومی از این دخالت‌های نفرت‌انگیز غرب در ایران، کمک می‌کند که این جرائم از دیدگاه اخلاقی و سیاسی نپذیرفتنی شود.

انتهای پیام

کد N843946