حمدالله: برای ازسرگیری مذاکرات سازش با رژیم صهیونیستی شرطی نداریم

نخست‌وزیر دولت توافق ملی فلسطین با اشاره به این که آمریکا متعهد به از سرگیری مذاکرات سازش بین طرفین فلسطینی و صهیونیستی شده است، اعلام کرد که تشکیلات خودگردان بر صدور قطعنامه‌ای بین‌المللی در خصوص تشکیل کشور فلسطین اصرار دارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، رامی حمدالله، نخست وزیر دولت توافق ملی فلسطین در گفت‌وگو با روزنامه واشنگتن پست تصریح کرد، آمریکا قول داده پس از پایان مذاکرات هسته‌ای با ایران، طرفین فلسطینی و صهیونیستی را به سر میز مذاکرات سازش بازگرداند.

حمدالله اظهار کرد: آمریکا به تشکیلات خودگردان وعده ازسرگیری مذاکرات سازش پس از توافق هسته‌ای با ایران را داده و ما هم به وعده آمریکایی ها اعتماد داریم.

وی ابراز امیدواری کرد که مذاکرات سازش با شیوه‌ای متفاوت با گذشته از سرگرفته شود و در نهایت اشغالگری از سرزمین فلسطین برچیده شده و کشور فلسطین در مرزهای سال 1967 به پایتختی قدس شریف تشکیل شود.

نخست‌وزیر دولت توافق ملی اظهار داشت: ما هیچ پیش شرطی برای آغاز مجدد مذاکرات سازش با رژیم صهیونیستی نداریم.

رامی حمدالله تصریح کرد که آمریکا طرح پیشنهادی فرانسه برای شناسایی کشور فلسطین در سازمان ملل را وتو نخواهد کرد و آن گونه که پیداست، اقداماتی میان فرانسه و آمریکا در این راستا صورت گرفته است.

وی در ادامه خاطرنشان کر: سال هاست مذاکره مستقیم با رژیم صهیونیستی را امتحان می کنیم اما به جایی نمی رسیم و این بار می خواهیم مذاکرات را تحت نظارت سازمان ملل، اتحادیه اروپا و آمریکا ادامه دهیم تا شاید مداخله طرف‌های بین المللی منجر به ایجاد راه حلی برای منازعه فلسطین شود و در نهایت این طرف ها بتوانند رژیم صهیونیستی را به منظور دستیابی به سازش با فلسطینیان تحت فشار قرار دهند.

وی رژیم صهیونیستی را به خاطر مخالفت با طرح های ارائه شده برای سازش مورد انتقاد قرار داد و گفت: آن‌ها به شدت نگران امنیت خود هستند. از همین رو عباس پیشنهاد کشور فلسطین عاری از سلاح و یا حضور طرفی سوم در مرزهای کشور فلسطین را داد اما اسرائیلی‌ها به هیچ کسی اعتماد ندارند.

حمدالله اظهار گفت: ما هرگز نمی خواهیم با طرف‌های مجاور خود وارد جنگ شویم بلکه هدف ما دستیابی به یک توافقنامه تاریخی و طولانی مدت است و به همین منظور حاضریم هرگونه تعهدی به طرف‌های بین المللی بدهیم زیرا ملتی دوستدار صلح و سازش هستیم و از 48 سال پیش تحت اشغال واقع شده ایم.

انتهای پیام

کد N843854