اوباما:

مذاکره بهترین راه حل موضوع هسته ای ایران

سیاسی

رئیس جمهوری آمریکا با دفاع از مذاکرات هسته ای بین ایران و گروه 1+5 اظهار داشت: توافقی که از طریق مذاکره حاصل شود، بهترین راهی است که می‌توان از دستیابی ایران به سلاح هسته ای جلوگیری کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه صهیونیستی جروزالم پست، باراک اوباما در گفتگو با شبکه 2 تلویزیون رژیم صهیونیستی گفت: نه براساس امید بلکه براساس واقعیات، شواهد و ارزیابی های مختلف موجود می توانم نشان دهم که بهترین راه برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته ای، یک توافق هسته ای قابل راستی آزمایی است.

وی در واکنش به سوالی درباره اقدام یکجانبه نظامی احتمالی اسرائیل علیه ایران گفت: من می توانم نگرانی ها و ترس اسرائیل را درباره مذاکرات هسته ای با ایران درک کنم.

رئیس جمهوری آمریکا با بیان اینکه راه حل نظامی حتی با مشارکت آمریکا نمی تواند مساله هسته ای ایران را حل کند، تاکید کرد: اقدام نظامی تنها برنامه هسته ای ایران را به طور موقت به تاخیر خواهد انداخت اما آن را از بین نخواهد برد. وی در عین حال جمله تکراری مقامات این کشور مبنی بر روی میز بودن تمام گزینه ها را بار دیگر عنوان کرد.

این در حالی است که نمایندگان ایران و گروه 1+5 در حال مذاکره برای نگارش متن توافق نهایی هسته ای هستند و ضرب الاجل اعلام شده آنها در روز دهم تیرماه به پایان می رسد.