سناتور جمهوریخواه ضد ایرانی، رسما نامزد انتخابات آمریکا شد

سیاسی

لیندسی گراهام سناتور ارشد ایالت کارولینای جنوبی از حزب جمهوریخواه به طور رسمی نامزدی خود را برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس، لیندسی گراهام یکی از منتقدان سرسخت سیاست خارجی باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا از جمله در قبال مذاکرات هسته ای با ایران است.

وی پیش از این تاکید کرده است که توافق نهایی با ایران باید شامل نظارت و بازرسی سازمان های بین المللی در هر زمان و از هرگونه تاسیسات از جمله تاسیسات نظامی ایران باشد. بر این اساس بلافاصله پس از اعلام نامزدی گراهام، سناتور جان مک کین نامزد حزب جمهوری خواه در انتخابات ریاست جمهوری 2008، حمایت خود را از وی اعلام کرد.

لیندسی گراهام، فروردین ماه امسال گفته بود «توافق پیشنهادی اتمی با ایران یک توافق بد است، اما این بهترین توافقی است که دولت اوباما می تواند به آن برسد چرا که «ایرانی ها از اوباما نمی ترسند و به او احترام نمی گذارند.»

نامزدی لیندسی گراهام در حالی اعلام می شود که پیش از وی «تد کروز» سناتور ایالت تگزاس، «مارکو روبیو» سناتور فلوریدا و «رند پال» سناتور ایالت کنتاکی نامزدی خود را برای انتخابات 2016 اعلام کرده بودند. در همین حال پیش بینی می شود جب بوش فرماندار سابق ایالت کالیفرنیا و برادر کوچک تر جرج دابلیو. بوش نیز ظرف هفته های آینده نامزدی خود را برای شرکت در این انتخابات اعلام کند.

گفتنی است تاکنون 9 نفر نامزدی خود را از سوی حزب جمهوری خواه برای شرکت در انتخابات اعلام کرده اند. این در حالی است که «هیلاری کلینتون» به عنوان اصلی ترین نامزد دمکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری 2016 شناخته می شود.