پربیننده های سیاسی2شنبه:بیانیه وزارت اطلاعات درباره یک خبر/واکنش نوبخت به اظهارات جنتی/دولت مظلوم

دکتر حسن قاضی زاده هاشمی اظهار کرد: امام خمینی (س) باور وافری به مردم و قدرت آنها به ویژه جوانان داشت و هرآنچه دستاورد نهضت ایشان بود، بعد از توکل به خدا و توسل به ائمه، از قدرت مردم و باوری که امام به آنها داشت نشأت می گرفت.

وزیر بهداشت که به نمایندگی از هیأت دولت در جلسه دیدار اعضای شورای اطلاع رسانی دولت با یادگار امام حاضر بود، دولت را مظلوم دانست و اظهار کرد: حوادثی را در یکی دو هفته گذشته شاهد هستیم و بد اخلاقی هایی خلاف مسیر انقلاب اسلامی است. دستگاه ها، افراد و گروه هایی تلاش می کنند که مردم را از دستاوردهای نظام و دولت مأیوس کنند. اینجــا را ببینید.

نامه ای که آیت الله منتشر نکرد

جمعی از دانشجویان دانشگاه امام صادق (ع) که گفته می شود از هواداران نزدیک به مسئول سابق تیم مذاکره کننده هسته ای، می باشند هفته گذشته در اقدامی عجیب دست به انتشار نامه ای زدند که 2 سال از تاریخ نگارش آن گذشته بود. اینجــا را ببینید.

دانشمند هسته ای شهید در دوره دکتری شاگرد کدام سیاستمدار بود؟

حسن غفوری فرد که در کارنامه خود تصدی وزارت نیرو،استانداری خراسان،رئیس سازمان تربیت بدنی،نماینده مجلس و عضویت در شورای مرکزی چندحزب سیاسی را دارد، گفت:من خودم اولین دوره دکترای علوم و تکنولوژی هسته ای را در ایران برگزار کردم و شهید شهریاری در دانشگاه امیرکبیر شاگرد من بود. اینجــا را ببینید.

فرزند مرحوم آیت‌الله محمد طاهری در مورد جمع‌آوری برخی از بنرهای مربوط به مراسم سالگرد رحلت پدرش از سطح شهر اصفهان گفت: «طبق تفاهم شفاهی که با شهردار به عمل آمده بود٬ قرار شد بنرهایی در سطح شهر و از جمله در محدوده مسجد اعظم حسین آباد نصب شود٬ اما متاسفانه این بنرها توسط ماموران منتسب به شهرداری پایین آورده شد». اینجــا را ببینید.

واکنش نوبخت به سخنان آیت الله جنتی

نوبخت در جلسه هفتگی سخنگوی دولت در واکنش به سخنان آیت الله جنتی در جمع فرمانداران گفت: اگر منظورشان از دخالت اجرای انتخابات است که دولت به طور قانونی باید حتما در انتخابات دخالت کند اما اگر منظورشان استفاده از امکانات در اختیار دولت برای تاثیرگذاری سو در انتخابات است آن را به شدت تکذیب می کنیم. . اینجــا را ببینید.

سخنگوی دولت در رابطه با نامه ای که مجمع روحانیون درباره رفع ممنوع التصویری سیدمحمدخاتمی نوشته اند باید بگویم ما این نامه را در دولت دریافت نکردیم. و من از اینکه این نامه را رییس جمهور دریافت کرده یا خیر بی اطلاعم. برای رفع ممنوع التصویری ایشان هم قوه قضاییه باید اقدام کند. اینجــا را ببینید.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار جمعی از اقشار مختلف مردم دزفول، گفت: می‌بینید در شرایطی که به قول رئیس جمهور محترم، سرداران میدان دیپلماسی دولت اعتدال، مشغول تلاش و نبرد در عرصه حل مسایل و جلوگیری از بهانه‌گیری‌های خارجی هستند، گروهی که منافع سیاسی آنها در وجود مشکلات است، چگونه با تندروی‌ها، کارشکنی‌ها، به دیگران توهین می‌کنند!

صادق روحانی در یادداشتی نوشت:مخالفان دولت از روز نخست روي کار آمدن حسن روحاني در پي دو قطبي کردن فضا بودند. با اين حال دولت و شخص رئيس جمهور تا کنون مانع دوقطبي شدن فضا شده اند و جز چند اظهار نظر تند از سوي رئيس جمهور شاهد برخورد جدي با منتقدان نبوديم. اینجــا را ببینید.

بیانیه وزارت اطلاعات درباره خبر تلاش برای برکناری وزیر اطلاعات

روز گذشته در برخی از سایت‌های خبری، مطلبی به نقل از وزیر محترم اطلاعات در همایش استانداران و فرمانداران سراسر کشور به این مضمون نقل شده است که«برخی از مجموعه‌ها که دستی بر انتخابات دارند، به دنبال جایگزینی برای وزیر اطلاعات هستند»، به آگاهی می‌رساند، نقل قول مزبور کذب محض می‌باشد و وزیر محترم اطلاعات، چنین مطلبی را در سخنرانی خود بیان ننموده است. اینجــا را ببینید.

سردار سرتیپ دوم پاسدار رمضان شریف، مسوول روابط عمومی کل سپاه گفت: اینکه شبکه منفور و فاسدBBC بعنوان بوق رسوای استعمار پیر انگلیس با سوء استفاده از نظرات مطرح شده در شبکه‌های اجتماعی رندانه و با خباثت بخواهد ساده زیستی امام (ره) را مطرح نموده و ساخت و ساز حرم با شکوه امام (ره) را مغایر با ساده‌ زیستی امام (ره) جا بزند بسیار مضحک و خنده‌دار است. اینجا را ببینید.
محمدعلی انصاری سرپرست آستان حضرت امام خمینی در نوشتاری مبسوط به یادداشت مسیح مهاجری مدیر مسئول روزنامه جمهوری در باره هزینه های حرم امام پاسخ داد. اینجا را ببینید.

/212 17

کد N843798