پلیس سایبری چین حضور خود در اینترنت را آشکارتر می‌کند

وزارت امنیت عمومی چین اعلام کرد، پلیس سایبری این کشور که به سانسور اطلاعات غیرقانونی و زیان‌بار در فضای مجازی می‌پردازد قصد دارد با گشایش حساب‌هایی در شبکه‌های اجتماعی بومی چین تلاش‌های خود را نزد عموم شفاف‌تر کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، دولت چین به سانسور بسیاری از سایت‌ها در اینترنت که آن‌ها را زیان‌بار و غیرقانونی می‌داند شامل شبکه‌های فیس‌بوک، اینستاگرام و یوتیوب می‌پردازد.

وزارت امنیت عمومی چین اعلام کرد، پلیس سایبری این کشور در 50 منطقه از ابرشهرهایی نظیر پکن و شانگهای تا شهرهای کوچکتر نظیر شوژو در استان جیانگ سو حساب‌های کاربری را در سایت‌های بومی شامل شبکه اجتماعی "وی‌بو" افتتاح خواهد کرد. در بیانیه این وزارتخانه آمده است این اقدام پاسخی به نگرانی‌های عمومی درباره مسائلی نظیر قماربازی اینترنتی و پورنوگرافی بوده و هدف از آن افزایش حضور پلیس در فضای اینترنتی است تا یک فضای اینترنتی هماهنگ، فرهنگی‌، شفاف و روشن ایجاد کند.

این وزارتخانه تصریح کرد: پلیس سایبری چین از پشت پرده به جلوی صحنه می‌آید و قصد دارد شروع به بازرسی‌های آشکار و اعمال قانون‌های آشکار کرده و قابل مشاهده بودن حضور پلیس در فضای اینترنتی را تقویت کرده و به سختی تلاش کند تا احساس امنیت عمومی مشترکی را در ارتباط با فضای اینترنتی افزایش داده و مردم را راضی کند.

انتهای پیام

کد N843725