عذرخواهی نخست وزیر ژاپن از یکی از قانونگذاران مخالف

نخست وزیر ژاپن در جریان نشست پارلمان این کشور طی امروز (دوشنبه) از بابت قطع کردن سخنرانی یکی از قانون گذاران ژاپنی در جلسه چند روز پیش پارلمان عذرخواهی کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن چند روز پیش در جریان سخنرانی یک قانون‌گذار مخالف دولت وی علیه قوانین دفاعی این کشور سخنرانی وی را قطع کرده و بر سر وی فریاد کشید.

شینزو آبه امروز در سخنرانی خود خطاب به کمیته قوانین امنیت و صلح مجلس سفلی پارلمان ژاپن گفت: من بار دیگر از بابت اظهاراتم عذرخواهی می‌کنم و از هم اکنون به بعد رفتاری خاضعانه با وضعیت پارلمان خواهم داشت.

چند روز پیش شینزو آبه هنگامی که کیومی تسو جیموتو، قانون گذار حزب دموکراتیک ژاپن در نشست پارلمان این کشور چند دقیقه وقت صرف کرد تا سوالاتی را درباره اینکه قوانین دفاعی ژاپن ممکن است خطر تلفات سربازان این کشور را افزایش دهد مطرح کند، با مداخله شینزو آبه در سخنرانی خود مواجه شد.

شینزو آبه در جریان این سخنرانی از جایگاه خود به یک باره وسط حرف تسو جیموتو پریده و گفت: "زودتر سوالت را بپرس." این اظهارات شینزو آبه باعث توقف نشست پارلمان و اعتراض تسو جیموتو شد.

انتهای پیام

کد N843709