وستینگ هاوس: ساخت راکتورهای هسته‌ای ابوظبی به موقع به پایان می‌رسد

نایب رییس شرکت هسته‌ای وستینگ هاوس آمریکا اعلام کرد که پروژه‌های ساخت راکتورهای هسته‌ای در امارات متحده عربی با پیشرفت روبه‌رو بوده و در زمان تعیین شده به پایان خواهد رسید.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از رویترز، جفری بنجامین، نایب رییس شرکت هسته‌ای وستینگ هاوس آمریکا در این‌باره اظهار کرد: ما در حال پیشرفت‌های قابل توجهی در روند اجرای پروژه‌ها بوده‌ایم. شرایط کنونی پروژه‌ها به شکلی است که نشان دهنده‌ مدیریت خوب و نظارت بر روند انجام این پروژه‌هاست.

نایب رییس شرکت وستینگ هاوس این اظهارات را در حالی مطرح کرد که در جمع خبرنگاران در دفتر تازه تاسیس شده وستینگ هاوس در ابوظبی - پایتخت امارات متحده عربی حضور یافته بود.

او ادامه داد: من فکر می‌کنم که استفاده از انرژی هسته‌ای برای امارات منطقی به نظر می‌رسید و به همین دلیل است که کشورهای دیگر منطقه نیز استفاده از انرژی هسته‌ای را در برنامه‌های خود قرار داده‌اند و قطعا استفاده از انرژی هسته‌ای یکی از سیاست‌های مهم امارات متحده‌ عربی در زمینه انرژی خواهد بود.

به نظر می‌رسد شرکت هسته‌ای وستینگ هاوس آمریکا با تأسیس دفتر خود در ابوظبی و نیز با توجه به حرکت کشورهای منطقه به سمت استفاده از انرژی هسته‌ای سعی در به دست گرفتن این بازار در کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا دارد.

انتهای پیام

کد N843687