کارتر: آمریکا به نقش محوری خو د در آسیا ادامه می‌دهد / قصد اشغال دوباره عراق را نداریم

سیاسی

وزیر دفاع آمریکا تاکید کرد: آمریکا به نقش محوری خود در آسیا در آینده ادامه خواهد داد.

وزیر دفاع آمریکا تاکید کرد: آمریکا به نقش محوری خود در آسیا در آینده ادامه خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اشتون کارتر، وزیر دفاع آمریکا در جریان سفرش به ویتنام به شبکه خبری بی بی سی گفت: آمریکا می‌تواند صلح و موفقیت را تضمین کند و این تنها راهی است که از طریق آن همه می‌توانند پیروز شوند.

کارتر در ادامه خاطرنشان کرد: آمریکا به دنبال نظامی کردن آسیا نیست اما هیچ چیز عملیات‌های این کشور را متوقف نخواهد کرد.

وی در ادامه افزود: هیچ چیز جلوی عملیات‌های نظامی‌ آمریکا را نخواهد گرفت ما به پرواز هواپیماها، کشتیرانی و اجرای عملیات خود در اقیانوس آرام همچون همیشه ادامه خواهیم داد.ما به کاری که هفت دهه از زمان جنگ جهانی دوم تاکنون انجام داده‌ایم ادامه خواهیم داد و قدرت نظامی محوری در منطقه بوده همانطور که اکنون هستیم و در آینده نیز خواهیم بود.

کارتر همچنین در خصوص عراق گفت: اجرای راهبرد ما در عراق چالش برانگیز است. حیدر العبادی، نخست وزیر عراق تلاش دارد کشوری را که در آن سنی‌ها، شیعه‌ها و ترک‌ها هستند، متحد نگه دارد.

وی اظهار کرد: من از پرسنل نظامی کشورمان خواسته‌ام تا بررسی کنند چه کاری می‌توانیم به منظور تقویت قوای عراقی انجام دهیم. مساله کلیدی شکست دادن داعش است اما ما نمی‌توانیم آنها را شکست خورده نگه داریم. تنها مردمی که در منطقه زندگی می‌کنند می‌توانند این کار را انجام دهند.

وزیر دفاع آمریکا اعلام کرد که واشنگتن هرگز قصد اشغال دوباره عراق و یا استقرار نیروهای زمینی بیش‌تر در این کشور برای جنگ علیه داعش را ندارد.چرا که آمریکا معتقد است اشغال عراق و استقرار بیش‌تر نیروهای نظامی این کشور بهترین راه برای ریشه کن کردن داعش نیست و وارد کردن ضربه‌ای سخت به داعش مساله‌ای مربوط به نیروهای دولت عراق است.

کارتر در ادامه تاکید کرد: آمریکا اشغال عراق را راه حل درستی برای مقابله با داعش نمی‌داند.

وزیر دفاع آمریکا درباره وضعیت اوکراین نیز گفت: ما فعالیت‌های روس‌ها را تحت نظر داریم و فعالیت‌های جدایی طلبان را نیز تحت نظر داریم. امکان وقوع حملات تابستانی در اوکراین یک امکان جدی و یک خطر جدی است.

وی همچنین نسبت به هزینه‌های دفاعی انگلیس اظهار نگرانی کرد و گفت که در صورت کاهش هرچه بیشتر بودجه دفاعی این کشور، لندن تبدیل به یک کشور غیر متعهد می‌شود.

انتهای پیام

کد N843537